Volba děkana se blíží, jména se potvrdí v říjnu

Na prvním zasedání Akademického senátu FSV konečně padla ověřená jména. O post děkana FSV se uchází Petr Uherka a Jakub Končelík, oba z IKSŽ. Do čela fakulty se tak nehrnou zasloužilí profesoři ani profesionální manažeři.

Volební komise AS FSV si na chvíli může oddychnout. Šest měsíců aktivního oslovování a shánění vhodných kandidátů přineslo své ovoce, dva relevantní uchazeči tak senátu předložili své volební programy. V úterý 13. října s nimi seznámí i širokou veřejnost při celofakultní diskuzi. Ta bude zřejmě pro celé volby klíčová. „Očekávám, že důležité otázky a připomínky padnou tam,“ prohlásil předseda AS FSV Petr Jüptner. O týden později už při samotné volbě prý prostor pro debaty příliš nebude.

Oba kandidáti přitom předložili program doslova otevřený k diskuzi. Obsáhlý materiál Jakuba Končelíka senátoři zatím komentovali jen zběžně, zdál se jim totiž hodně obecný. „Takto by se pod něj podepsal asi každý,“ komentoval jej Jüptner s tím, že dokument musí vycházet z konkrétních problémů.

Končelíkův program staví na manažerském řízení fakulty, rovnováze institutů ve vedení a výkonnostním principu odměn. Sám autor ale přiznal, že „možná má před sebou složitější skládačku, než zpočátku předpokládal“ a že některé jeho návrhy asi nepůjdou zcela realizovat. Chybí mu také manažerské zkušenosti, dosud prý vedl maximálně tým o dvanácti lidech.

Jeho soupeř Petr Uherka na zasedání senátu nedorazil vůbec. Předsedovi Jüptnerovi se předem omlouval s odůvodněním, že je na služební cestě mimo ČR. Uherka je v současné době ředitelem Vyšší odborné školy publicistiky v Praze, na IKSŽ přednáší jako externista. Jeho nepřítomnost vzbudila u senátu značnou nelibost, čtyřstránkový elaborát programu zatím tedy zůstal bez připomínek.

Ani jeden z kandidátů přitom nepatřil mezi „favority“. Již od dubna se hovořilo o Lence Rovné, zakladatelce a vedoucí katedry západoevropských studií IMS. Kandidaturu vážně zvažoval i Václav Moravec, moderátor známého televizního pořadu a přednášející na IKSŽ. Osloven byl i třeba Petr Soukup (ISS) nebo Tomáš Sedláček (IES), oba ale účast odmítli. Spekulovalo se také o jménech Jan Jirák (proděkan pro studijní záležitosti, ISKŽ) a Michal Mejstřík (ředitel IES).

257 ×
Sdílej článek


Hodnocení

špatnýpodprůměrnýprůměrnýdobrývýborný (zatím žádné hodnocení)
Loading...

Související články:

Jeden komentář: “Volba děkana se blíží, jména se potvrdí v říjnu”

  1. Andrea napsal:

    A co Vašek Moravec? Prej do toho za mediální m. pude, poněvadž Jirák, co by taky rád, je se senátem na kordy a nemá šanci…