Teritorialisté na pláži oživili Hry bez hranic

Letošní jarní Výjezdní zasedání zavedlo studenty IMS až na dalekou Moravu, do kraje oplývajícího vínem, sluncem a pitoreskními hrady. Tentokrát byla atmosféra netradičně komorní, pod vedením nového organizačního týmu vyjelo zhruba 40 výletníků.

Schopnosti organizátorů dokonale prověřil již samotný přesun do místa konání – malebného kempu Bítov na březích Vranovské přehrady. Po šestihodinové cestě okořeněné občasným zpěvem Doliny se všichni účastníci dostali úspěšně do cíle.

Večer proběhlo vyhlášení programu VZ, které tentokrát neslo přízvisko „plážové“ a celé se neslo v duchu Her bez hranic. Výjezdníci byli rozděleni do čtyř týmů, které reprezentovaly významné světové velmoci: Trinidad a Tobago, Barmu, Benin a Maltu. Tyto týmy pak mezi sebou v průběhu celého VZ nesmiřitelně soupeřily v různých fruktifikujících disciplínách. Hned v té první museli soutěžící prokázat důkladnou znalost své země, včetně délky železniční sítě či hlavních vývozních artiklů.

Studenti umí i barmsky

Následující den byl plný slunce, čehož mnozí studenti využili k návštěvě hradu Bítov. Žhavé odpoledne pak poskytlo ideální příležitost pro otužilejší odvážlivce, kteří si neodpustili jarní lázeň ve Vranovské přehradě. Při pohledu na vypracovaná opálená těla vysokoškoláků v plavkách by zbledl závistí snad i sám Mitch Buchannon ze slavného seriálu Pobřežní hlídka.

V další disciplíně Her bez hranic pak musely reprezentace všech zemí předvést svoje veslařské umění. Šlo zde především o rychlost, ale zejména posádky lodiček Barmy a Malty si svým stylem jízdy řekly o vznik nového sportovního odvětví, které by se bez nadsázky mohlo jmenovat krasoveslování.

Jestliže předchozí disciplína namáhala především svalnaté paže veslařů, večerní program vyžadoval mrštné nohy. Soutěžilo se totiž v tanci a vybrané páry se musely poprat s říznou dechovkou i temperamentní salsou.

Romantická zřícenina hradu Cornštejn byla dalším místem, které IMS poctilo svou návštěvou. Na tomto hradě se zjevuje krásná bílá paní, která ráda naslouchá pochvalným ódám. Teritorialisté se tedy proměnili ve středověké bardy a soutěžili o nejoriginálnější umělecký výtvor. Nezapomenutelný maltský rap či vyznání lásky v barmštině muselo nadchnout nejen bílou paní, ale i kolemjdoucí návštěvníky, kteří vše s údivem v očích sledovali.

Na nádvoří zříceniny poté následoval poklidný happening na podporu atomové energie, na němž nemohly chybět ani úderné transparenty „Máme atom, co na tom?“ nebo „Kraft durch Kern!“.

Triumf Trinidadu a Tobaga

Program celého zasedání zakončila tradiční vědecká konference, jíž tentokrát přihlíželi i autochtonní obyvatelé. Příspěvky byly opravdu poučné. Nejmenovaní doktorandi například umožnili nám, obyčejným smrtelníkům, nahlédnout do tajemného světa vysokoškolských pedagogů. Objevila se také petice, která navrhovala přejmenování studijního programu z „Erasmus“ na „Orgasmus“. Obávaná módní policie tentokrát poradila, jak zažít úspěšný plážový flirt, a nechyběl ani praktický kurz německého jazyka „Alles gute!“. Na závěr proběhlo vyhlášení výsledků Her bez hranic. Z vítězství se radoval tým ze slunných ostrovů Trinidadu a Tobaga.

Přestože všechny organizační záležitosti neprobíhaly úplně dokonale, novému vedení se podařilo navázat na úspěšnou tradici výletů za krásami naší vlasti. Nezbývá proto než doufat, že letos na podzim Vyjedeme Znovu!

922 ×
Sdílej článek


Hodnocení

špatnýpodprůměrnýprůměrnýdobrývýborný (zatím žádné hodnocení)
Loading...

Související články:

Komentáře nejsou povoleny.