Téma vaclav-havel

Univerzita Karlova vzpomínala na Václava Havla

Univerzita Karlova včera odpoledne uctila památku prezidenta Václava Havla na vzpomínkovém shromáždění ve Velké aule Karolina.
(Pokračování textu…)

Rektoři UK: Bez Havla by na světě bylo hůř

Akademická obec Univerzity Karlovy v Praze vyjadřuje hlubokou lítost nad odchodem pana prezidenta Václava Havla. Václav Havel celým svým životem ztělesňoval ideály, které by měly být v dnešním světě samozřejmostí, ale bohužel nejsou. (Pokračování textu…)

Univerzita Karlova se rozloučí s Václavem Havlem

zesnulý exprezident Václav Havel

Česko v neděli přišlo o jednu z největších osobností, když ve věku 75 let zemřel bývalý prezident a bojovník proti komunismu Václav Havel. Lidé v průběhu neděle, ale i v pondělí nosili a nosí květiny na Pražský hrad, Václavské náměstí, Národní třídu. Zapalují svíčky, které zaplavily i chlupu Havlových v Hrádečku, kde prezident zemřel. S nositelem čestného doktorátu UK se rozloučí i univerzita. (Pokračování textu…)

Exprezident Havel diskutoval se studenty

Tvrdí o naší generaci, že jsme sebevědomí a nezdeformovaní komunismem. Vyzývá nás, abychom vstoupili do politiky, prý by jí to prospělo. Evropská ústava je podle něj nudný a byrokratický text. Potvrzuje se, že Václav Havel odešel z Hradu, ale rozhodně ne ze života a stále má co říci.
(Pokračování textu…)