Téma uvod-do-sociologie

Místo znalostí bolavé nohy a pokažená nálada!

Doktor Soukup zahájil první přednášku velkou omluvou studentům. Proč? Protože i jindy bídná situace s nedostatkem prostoru tentokrát nabrala apokalyptických rozměrů. Řeč je o první hodině Úvodu do sociologie pro nesociology. Velká aula v přízemí jinonické budovy byla obsazená už deset minut předem, zbylí studenti začali obsazovat schody a posléze i volné kouty podlahy (kterých v aule moc není).
<!–more–>

Příval nových zvídavců ale neustával, takže další desítka zůstala stát u dveří a zhruba dvacet studentů hru na sardinky raději vzdalo. „Omlouvám se všem, kteří se nemohou vejít. Stěžujte si na děkanátu, proč vás všechny umístil do auly se 150 židlemi,“ řekl na úvod přednášky metodolog Soukup.

Se složitým úkolem učit úvod do sociologie pro studenty ostatních institutů po profesorovi Petruskovi se vyrovnal na výbornou. Zajímavý výklad hltali ekonomové i žurnalisti a vedle zajímavostí ze světa sociologie nebyla nouze ani o výbuchy smíchu. Přesto si část studentů odnesla místo znalostí zejména bolest nohou a hlavně nešťastný dojem z neschopnosti některých lidí porovnat si dvě čísla: předpokládaný počet studentů s počtem židlí.