Téma nemecko

Sociologie na Humboldtově univerzitě – jeden semestr v Berlíně nestačí

Humboldtova univerzita I když jsem tomu před svým odjezdem na Erasmus do Berlína nevěřil, je to tak. Jak na nějaké výrazné zlepšení němčiny, tak na poznání Berlína se všemi jeho čtvrtěmi, historií, lidmi a studenty, které tam každodenně potkáváte, je potřeba alespoň rok. Ale i za těch šest měsíců jsem rád a musím říct, že téměř vše, co mě tam potkalo, předčilo mé očekávání. Tedy kromě jídla v menze a studentského života na koleji…
(Pokračování textu…)

Nejen s Erasmem dojedete do Německa

Jet na Erasmus není taková výhra, jak by se mohlo zdát. Nejenom větší stýpko, ale i osobní „asistent“, začlenění do tlupy, počáteční pomoc se zabydlením a byrokracií jsou hlavní esa stipendia GFPS. Zkrátka, existují i lepší programy, s kterými se podíváte do Německa.
(Pokračování textu…)

Freiburg: na piškvorky vám čas nezbyde

Freiburg je malé město v podhůří Schwarzwaldu u hranic s Francií a Švýcarskem. Je zde několik vysokých škol, takže město je doslova protknuto studentským duchem. Kdo si myslí, že zde češtinu neuslyší a bude se věnovat pouze němčině, tak se velice mýlí. Narazíte zde na české emigranty, je tu poměrně hodně českých studentů, můžete si zajít do kina na český film a hlavně zde potkáte dost lidí, kteří se česky učí na místní slavistice.
(Pokračování textu…)