Téma lubomir-mlcoch

Lubomír Mlčoch se stal členem Papežské akademie sociálních věd

MlčochProfesor ekonomie Lubomír Mlčoch z IES byl papežem Benediktem XVI. jmenován členem Papežské akademie sociálních věd. Ta šíří znalosti sociální nauky katolické církve a jejich praktické využití. Mlčoch je členem Rady Iustitia et Pax České biskupské konference a vedl vypracování pastoračního dokumentu Pokoj a dobro. Přispěl také k vydání českého překladu Kompendia sociální nauky církve.
Lubomír Mlčoch přednáší řadu let na FSV institucionální ekonomii, etiku a ekonomii a srovnávací ekonomické systémy. V letech 1997 – 2002 byl děkanem fakulty. V současné době je garantem bakalářského stupně na IES FSV UK (osobní stránka).

Lubomír Mlčoch: Fakulta sociálních věd už má občanku

Jsem přesvědčen, že jsme jako fakulta dále, než by odpovídalo věku teenagerů. Za to je třeba vyjádřit vděčnost: byla to naše „alma mater“ Univerzita Karlova, jež nám dala do vínku svou reputaci a tradici k dobru: díky této gravitační síle – a díky obnoveným akademickým svobodám- byli přitahováni ti nejlepší do fakultní obce akademické, a to do obou komor, učitelské i studentské.
(Pokračování textu…)