Téma krimi

Doktorand obviněn z pokusu o vraždu

policie

Na konci minulého semestru zasáhly katedru ruských a východoevropských studií IMS nepříjemné události. Shalva Amiranashvili, jeden z jejích doktorandů, se podle policie pokusil o vraždu. Čin, z kterého je gruzínský student viněn, se odehrál 1. května. Amiranashvili tehdy vylákal jedenačtyřicetiletého zaměstance ubytovny na chodbu a několikrát ho bodl do hrudníku a krku.
(Pokračování textu…)

Studentka IMS zemřela ve Švédsku za nejasných okolností

policie

Jedenadvacetiletá studentka prvního ročníku IMS Jana Gregorová zemřela koncem července na dovolené ve Švédsku. Stalo se tak za dosud nevyjasněných okolností. Přestože podle vyšetřování švédské policie dívka zemřela bez cizího zavinění, české orgány se rozhodly případ znovu otevřít a důkladně prošetřit. Existuje totiž podezření, že jednou z příčin smrti může být neposkytnutí nebo zanedbání lékařské pomoci.

Rasmussen: Válka proti drogám se nevyplácí

marihuana

Postihy za pouhé držení drog, tvoří v Americe většinu drogových deliktů. Takové tresty přitom snižují produktivitu jednotlivce i společnosti a nikdy se nemůžou vyplatit. Přednáška děkana FSV Floridské státní university Davida W. Rasmussena byla mix pro všechny fakultní instituty. Přesto se odehrála na půdě 1. lékařské fakulty.
(Pokračování textu…)

V Opletalce kradou i studenti

Zlodějina se nevyhýbá ani akademické půdě. V poslední době rozvířilo vody v Opletalce, sídle ekonomů, několik krádeží osobních počítačů pedagogů a stejný neduh již dlouho trápí i jiné instituty. Ostudné je, že zloději jsou i mezi studenty.
(Pokračování textu…)