Téma kolej

Na slovíčko s ředitelem Kolejí a menz

Mojmír BémKdyž jsem připravovala příspěvek do brožury pro prváky, který se měl týkat kolejí a menz, pojala jsem redaktorskou práci zodpovědně. Výsledkem byl téměř dvouhodinový rozhovor s ředitelem KaM Mojmírem Bémem, který se do brožury ani do Sociálu nevejde. Pokusím se vybrat alespoň to nejzajímavější, co částečně změnilo i můj osobní pohled na servírovaná jídla a chod kolejí. (Pokračování textu…)

Hostivař Dorms – foreigners´ ghetto

Nothing prepares you for the fortress like appearance of Hostivar as you drive up to it.
The International office mails you a little brochure that says little, with your admission papers, the website too has little to offer. The Kolej Hostivar grounds comprise ten, monumental concrete structures, that stick out like sore thumbs, amongst the hushed houses that surround it, little tribute to their communist inspired heritage. The first four buildings that house the International students, are interconnected via long passageways and share a common reception area, the remaining standalone structures house hordes of Czech & Slovak students from the University’s many faculties.
(Pokračování textu…)

Kolejné se zdvojnásobí. Podpora bude minimální

Studenti Univerzity Karlovy bydlící na kolejích se letos mají na co těšit. Od října se jim zvedne nájem asi dvojnásobně, průměrně na 2000 korun, a když budou mít štěstí, dostanou příspěvek v řádu několika stokorun. Jak je to možné? Ve skutečnosti je to jenom náprava dlouholeté „křivdy“, ke které se v letošním roce ministerstvo odhodlalo.
(Pokračování textu…)