Téma evropska-unie

Studenti UK se zúčastnili Simulace Evropského parlamentu

Studenti z Univerzity Karlovy zformovali první českou delegaci, která se zúčastnila simulovaného jednání Evropského parlamentu. Jedná se o jednu z výjimečných simulací práce Evropské unie, protože všechny přijaté návrhy se dostanou přímo do skutečného Evropského parlamentu. (Pokračování textu…)

Staňte se poslancem nebo ministrem v Modelové EU 2012!

Ostrá jednání ve ŠtrasburkuEvropské instituce jsou běžným občanům poněkud vzdálené. Víme, že máme pár europoslanců, nějakého toho komisaře, ale stále je nám tak trochu záhadou, co v Bruselu či Štrasburku vlastně dělají. Nyní máte jedinečnou příležitost to zjistit. Zúčastněte se již šestého ročníku projektu Modelová Evropská unie, staňte se na několik dní ministrem či poslancem a zažijte vrcholová jednání přímo v sídle Evropského parlamentu ve Štrasburku! (Pokračování textu…)

FSV sladí Evropu

EU2009.CZLogo českého předsednictví Evropské unii díky pestrosti nelze přehlédnout. Stejně jako poutač je ale pestrá i paleta činností a osob, které v českém předsednictví nějakým způsobem figurují. A nemusí se vždycky jednat o vrcholné pozice. O tom, jak Česko řídí Evropu, ostatně mohou zasvěceně mluvit i někteří absolventi a studenti FSV. Sami se totiž na těchto aktivitách podílejí.
(Pokračování textu…)

Tomáš Břicháček se zamyslel o Evropě a vyhrál 30 tisíc korun

Skutečné a domnělé problémy evropské demokratické legitimity je podtitul práce, kterou Tomáš Břicháček, student 2. ročníku Evropských studií IMS a 4. ročníku Právnické fakulty, vyhrál soutěž „Přemýšlejme o Evropě a její budoucnosti“. S výhrou se pojí i odměna 30 000 Kč.
(Pokračování textu…)

Stáž v Bruselu: červený diplom a tři jazyky nestačí

Když je vám přes dvacet a na polici stojí modrá tuba s univerzitním diplomem, na které se ještě nestačil usadit prach, pravděpodobně patříte do skupiny lidí, kteří hledají buď byt, přítele/přítelkyni nebo praktikantské místo v nějaké firmě. Země původu vašeho budoucího partnera nebo šéfa přitom není to nejdůležitější. Já se rozhodla pro Brusel. A rozhodně nelituju.
(Pokračování textu…)