Téma evropska-unie

Studenti UK se zúčastnili Simulace Evropského parlamentu

Studenti z Univerzity Karlovy zformovali první českou delegaci, která se zúčastnila simulovaného jednání Evropského parlamentu. Jedná se o jednu z výjimečných simulací práce Evropské unie, protože všechny přijaté návrhy se dostanou přímo do skutečného Evropského parlamentu. (Pokračování textu…)

FSV sladí Evropu

EU2009.CZLogo českého předsednictví Evropské unii díky pestrosti nelze přehlédnout. Stejně jako poutač je ale pestrá i paleta činností a osob, které v českém předsednictví nějakým způsobem figurují. A nemusí se vždycky jednat o vrcholné pozice. O tom, jak Česko řídí Evropu, ostatně mohou zasvěceně mluvit i někteří absolventi a studenti FSV. Sami se totiž na těchto aktivitách podílejí.
(Pokračování textu…)

Tomáš Břicháček se zamyslel o Evropě a vyhrál 30 tisíc korun

Skutečné a domnělé problémy evropské demokratické legitimity je podtitul práce, kterou Tomáš Břicháček, student 2. ročníku Evropských studií IMS a 4. ročníku Právnické fakulty, vyhrál soutěž „Přemýšlejme o Evropě a její budoucnosti“. S výhrou se pojí i odměna 30 000 Kč.
(Pokračování textu…)

Stáž v Bruselu: červený diplom a tři jazyky nestačí

Když je vám přes dvacet a na polici stojí modrá tuba s univerzitním diplomem, na které se ještě nestačil usadit prach, pravděpodobně patříte do skupiny lidí, kteří hledají buď byt, přítele/přítelkyni nebo praktikantské místo v nějaké firmě. Země původu vašeho budoucího partnera nebo šéfa přitom není to nejdůležitější. Já se rozhodla pro Brusel. A rozhodně nelituju.
(Pokračování textu…)