Svítá na lepší časy? Do hodnocení kurzů se opřel senát

OsuskýNa poslední schůzce senátu došlo k dramatickému zvratu ve vývoji hodnocení kurzů na FSV. Již před létem vyzval senát na základě podkladů od studijní komise proděkana Jiráka ke třem konkrétním krokům, které měly změnit hodnocení kurzů z pouhé formality na fungující systém: a) opravení metodologických chyb, b) dobrou propagaci a c) přehledné zveřejnění výsledků. Senát vyzval proděkana Jiráka, do jehož agendy hodnocení spadá, aby udělal v této věci maximum.

Systém hodnocení na FSV UK je již 6 semestrů nefunkční – data jsou sbírána pomocí IS, návratnost kolísá pod 10% (což dělá nasbíraná data úplně nepoužitelnými) a prezentace výsledků je tak nepřehledná, že žádný student sociologie by při takovéto úrovni prezentace výsledků nedostal zápočet z metodologie.

Obrovským překvapením bylo vystoupení proděkana Jiráka na senátu, kde uvedl, že vlastně žádný z bodů nebyl naplněn, a argumentoval porovnáním s dalšími fakultami, kde jsou parametry hodnocení podobně špatné. Má reakce pak byla poměrně ostrá: vzhledem k úplně nefunkčnímu procesu hodnocení a chybějící reflexi vedení jsem apeloval na senátory, aby převzali odpovědnost za stávající stav. Senátoři se zachovali odpovědně a po diskusi přijal senát usnesení, který žádá přímo děkana o urychlenou nápravu věcí a to tak, že již přímo požaduje přechod na papírovou verzi sběru dat a odstranění stávajících nedostatků. Studijní komise považuje dosavadní postup vedení za natolik neodpovědný, že v případě dalšího „zkaženého“ kola hodnocení plánuje přistoupit k nejvíc radikálnímu nástroji, který akademický senát má – k návrhu na odvolání děkana. Věříme, že toho nebude třeba, nicméně jsme chtěli signalizovat vedení, že hodnocení kurzů bereme opravdu vážně a považujeme jeho funkční průběh a kvalitně zobrazené výsledky za vysokou prioritu.

Autor je členem AS FSV

847 ×
Sdílej článek


Hodnocení

špatnýpodprůměrnýprůměrnýdobrývýborný (1 hlasujících, průměrné hodnocení: 5,00 z max. 5)
Loading...

Související články:

Komentáře nejsou povoleny.