Studentská samospráva politologů v krizi

Jak se v budoucnu bude vyvíjet samospráva studentů politologie? Kdy a jestli vůbec tato organizace dospěje k volbám pro tento akademický rok? Zrodí se na institutu nová generace studentů, kteří budou skutečně ochotni samosprávu vést?

Samospráva má za sebou několik úspěchů, mezi hlavní patří zdařilý projekt serveru s-ips.info, na kterém se od loňského roku slibně rozvíjí sekce politologické wikipedie. Za kladnými výsledky však vesměs stojí skupina studentů, kteří se těmto činnostem věnují bez toho, aby byli do samosprávy zvoleni. Především z této skupiny zaznívají hlasy, které snižují roli voleb ve fungování samosprávy – podle nich se nově zvolení členové do činností téměř nezapojují. Pokud by samospráva závisela opravdu jen na volených zástupcích, její aktivity by prý byly nulové. Proto je na pováženou, jak bude samospráva fungovat, až nynější „akční jádro“ tvořené převážně studenty třetího ročníku opustí univerzitu.

Již samotné hledání vhodných kandidátů je dost obtížné. Paradoxně se mezi politology objevuje jen poskrovnu těch, kteří si přejí reprezentovat svoje ročníky. Na druhou stranu se ale mezi studentstvem nešetří otevřenou kritikou stávající (ne)činnosti samosprávy. Podle nynějších členů samosprávy je možné očekávat, že organizace bude fungovat tak jako dosud, ať už volby proběhnou anebo ne. Bude tedy na oborových studentech, jestli jim stačí fungující server a občasné politologické dýchánky, anebo očekávají víc od organizace, která by je měla reprezentovat.

1 786 ×
Sdílej článek


Hodnocení

špatnýpodprůměrnýprůměrnýdobrývýborný (2 hlasujících, průměrné hodnocení: 3,00 z max. 5)
Loading...

Související články:

4 komentáře: “Studentská samospráva politologů v krizi”

 1. Szanto napsal:

  Musim rict, pekny clanek. Pokud nekdo ma napady a chce delat neco pro studenty ma moznost

 2. Radek napsal:

  Možná to bude vědět Jirka – na s-ips.info jsou avizované volby do SIPS, ale výsledky tam už nejsou. Jsou napsané někde jinde?

 3. Daniiel napsal:

  nikdo ze studentu neprojevil zajem stat se soucasti sipsu.

 4. Martin B napsal:

  Takže samospráva IPS vyšuměla do ztracena?