Ekonomové neví, kam dřív skočit

E-klubEkonomický klub studentů IES prošel na začátku školního roku 2007-2008 velkou generační obměnou. Po seznamovacím kurzu následoval příval prváků, kteří odstartovali novou éru akcí a večírků.

Ekonomický klub (E-klub) je neformální sdružení studentů Institutu ekonomických studií. Na začátku roku si stávající členové vytyčili cíl otevřít bránu E-klubu novým studentům, zvýšit účast na přednáškách a uspořádat akce, které osloví široké spektrum lidí. A to se jim také podařilo. E-klub se může těšit vysoké návštěvnosti hlavně díky kvalitním přednáškám významných osobností nejen z ekonomické sféry. Do Opletalky nedávno zavítal dokonce i generální tajemník OECD Angel Gurría a přednášel na téma Globalizace a zostřující se konkurence. Mimoškolních přednášek je v Opletalce v současné době tolik, že se někdy kryjí v jeden den.

E-klub

Organizátoři seznamováku E-go.

Párty vynechá málokdo

E-klub má mimo jiné na starosti společenské, sportovní a seznamovací akce a propagaci na středních školách. Večírky jsou velice oblíbené a těší se hojné účasti studentů IES. Po Vánocích se konala Velikonoční party Night Shift at the Factory v klubu La Fabrique na Uhelném trhu. Z ekonomů si takovou akci nechá ujít jen málokdo, a tak o dělníky na směně v La Fabrique nouze rozhodně nebyla. E-klub také vyslal své zástupce do plesového výboru „Na výboru nám přidělili starost o rozpočet. Chodili jsme na pravidelné plesové schůze, kde se přidělovali jednotlivé úkoly,“ popisuje svou plesovou éru Terka Nováčková, nová členka E-klubu.

Vojta

Ani Vojtěch G. si nenechal ujít vánoční večírek.

Letos poprvé odstartovala propagační smršť Institutu ekonomických studií na středních školách, kterou zorganizovala Jitka Šenkýřová. Vytiskly se plakáty, nálepky a informační letáky a studenti je roznášeli po svých domácích školách po celé České a Slovenské republice. Někteří z nich gymnazistům o IES dokonce přednášeli. Celkem oslovili více než 3500 středoškoláků. Předpokládá se zvýšení zájmu o IES a mediální zviditelnění školy, o níž málokdo ví, že vůbec existuje. Podobné akce se plánují i na roky příští.

Teta Sally se točí hlavně na fóru

E-klub také zajišťuje poradenskou službu studentům. „Studenti však moc problémů, se kterými by si neporadili sami, nemají. Snažím se hodně odpovídat na fóru, když jsou nějaké otázky,“ říká Teta Sally alias Jirka Kukačka. Fórum v současné době navštěvuje každý den průměrně 70 lidí, mohlo by to však být více; momentálně však letí Spolužáci, Facebook a další „social networks“, které však nenabízejí takové možnosti jako E-klubácké fórum, kde návštěvníci mohu nalézt dokumenty k předmětům, zkušenosti studentů s absolvováním zkoušek, hodnocení od bývalých studentů a diskuze na různá témata.

vašek

Vašek V. se vlní na Vánočním večírku.

Pot je IN

Další novinkou na programu E-klubu jsou sportovní akce. V březnu proběhl turnaj ve squashi, kterou organizovali Zuzka Lukešová a Jirka Kukačka. Vše proběhlo bez podle plánu, zúčastnilo se kolem 25 sportovců „Pokud se na podzim bude turnaj opakovat, rádi bychom naplnili kapacitu herního systému 32 lidí,“ dodává Jirka. Letos se na přípravách seznamovacího kurzu E-go podílí Jitka Šenkýřová a Pavel Hait. Cílem kurzu je zpříjemnit nováčkům přechod na vysokou školu, poznat budoucí spolužáky a užít si příjemnou atmosféru jižních Čech.

Squash

Ve squashi dominoval Radek Zelenka, a mohl tak objímat nejlepší dívku turnaje.

V průběhu dubna proběhlo první velké hlasování. Rozhodlo se, že E-klub v nejbližší době vstoupí do Studentské unie. „Z 37 členů hlasovalo 16, z toho 81% bylo pro, takže je definitivní, že E-klub do SU UK vstupuje.“ Prohlásil Martin Dózsa, který má vztahy se studentskými sdruženími na starosti.

1 852 ×
Sdílej článek


Hodnocení

špatnýpodprůměrnýprůměrnýdobrývýborný (2 hlasujících, průměrné hodnocení: 3,50 z max. 5)
Loading...

Související články:

Komentáře nejsou povoleny.