Stipendia: fakulta rozdělila milion

V uplynulých dnech zahájila fakulta přidělování prospěchových stipendií. Studenti, kteří v žádosti uvedli číslo svého účtu už částku obdrželi, ostatní si musí peníze vyzvednout osobně. Jmenný seznam studentů, kterým bylo stipendium přiznáno, je dostupný na internetu.

Obdržená částka je pro některé překvapením, pro jiné zklamáním. Ačkoli se oproti loňskému roku celková částka na stipendia zvýšila (ze 700 tisíc na rovný milion korun), vzrostli i počet studentů, mezi které se suma peněz rozdělila (ze 166 na 211). Studenti, kteří obdrželi nejnižší stipendium (přes tři tisíce korun) dosáhli 9,8 bodu. Body se vypočítávají podle pokynů na žádosti o stipendium — bodují se známky jedna a dvě, rozdílně podle typu zkoušky (jednosemestrální, dvousemestrální…). Letošní nejvyšší počet bodů byl 21 a odpovídá mu částka 7 500 korun.

Systém přidělování stipendií nahrává diskusím, zda by například počet „obdarovaných“ studentů neměl být limitován (např. sto nejlepších) nebo zda by se neměla změnit minimální hranice bodů nutných k obdržení stipendia. Někteří studenti zpochybňují prospěchová stipendia jako celek. „Spousta spolužáků souběžně se školou pracuje, třeba i v neziskovém sektoru. Logicky jim zbývá méně času na studium, ale pro společnost jsou užitečnější než jen ti, co leží stále v knihách. Na stipendium ovšem nárok nemají,“ připomíná Jana, dvacetiletá studentka žurnalistiky.

Získali jste stipendium?
www.fsv.cuni.cz/FSV-516.html

359 ×
Sdílej článek


Hodnocení

špatnýpodprůměrnýprůměrnýdobrývýborný (zatím žádné hodnocení)
Loading...

Související články:

Komentáře nejsou povoleny.