Sociology čeká od dubna nový ředitel. Volbu opět provázejí pochybnosti

Hynek JeřábekKdo za pár dní stane v čele institutu sociologických studií? Vystřídá Martin Hájek po šesti letech dosavadního ředitele prof. Hynka Jeřábka? Ačkoliv se mohou zdát tyto otázky nečekané, jsou na místě. Oba akademici se totiž jako jediní zúčastnili příslušného výběrového řízení, o jehož výsledku rozhodla komise už minulý týden. Podle neoficiálních zdrojů získal větší podporu Martin Hájek, stále se však čeká na formální vyjádření děkana. Verdikt komise má totiž pouze doporučující charakter.

Výběrové řízení zveřejnilo vedení fakulty v lednu tohoto roku v personálním tisku a na úřední desce webu FSV. Na rozdíl od let minulých se ale o volbě nezmiňuje ani žádný veřejně dostupný záznam jednání. Zpráva tak unikla pozornosti studentů i samotných pracovníků institutu, své kandidátky odevzdali pouze zmínění dva uchazeči. Karty možná řádně zamíchala i aktivita studentské samosprávy institutu. SISS se netajil svými výhradami k dosavadnímu řediteli a krátce před zasedáním volební komise oficiálně podpořil kandidátskou koncepci Martina Hájka.

Volební komise po svém zasedání minulý čtvrtek vyhlásila na své rozhodnutí informační embargo. Nic tedy není jisté, dokud děkan oficiálně nejmenuje nového ředitele. Měl by tak zřejmě učinit do konce měsíce, prvního dubna totiž stávajícímu řediteli končí funkční období.

Pokračování článku si budete moci přečíst v dubnovém vydání Sociálu, na kterém nyní pilně pracujeme.

Foto: archiv Hynka Jeřábka

1 753 ×
Sdílej článek


Hodnocení

špatnýpodprůměrnýprůměrnýdobrývýborný (2 hlasujících, průměrné hodnocení: 3,00 z max. 5)
Loading...

Související články:

9 komentářů: “Sociology čeká od dubna nový ředitel. Volbu opět provázejí pochybnosti”

 1. cr.critic napsal:

  Týden už to vědí, jo? A proč se s tím dělají takové tajnosti? Pochybuju, že si někdo z ISS všiml, že by se měl volit ředitel… To je asi takový přístup, jako když vám váš burzovní makléř na golfu mezi řečí oznámí, že všechny vaše peníze investoval do akcií Lehman Brothers… Jakto, že o tom musí psát Sociál, aby se to studenti vůbec dozvěděli? To má ten plátek takovou prestiž, že ho používá vedení jako oficiální komunikační kanál?

 2. Martin B napsal:

  tyhlety netransparentní výběrový řízení jsou jedním z největších problémů současného způsobu řízení vysoké školy. správně má fakulta vydat v dostatečném předstihu inzerát v LN, Respektu a musí to jasně inzerovat i na internetu…

 3. cr.critic napsal:

  Hm, hele, a KDO dohlédne na to „správně“? Myslím tím, výběrové řízení vypisuje děkan, ne? A koho on musí brát v potaz, kdo mu má právo určit, co je správně? To má Karlovka nějaké vnitřní stanovy, jak se vypisuje výběrové řízení? Nebo nemá a každý si to dělá po svém? A co SUUK a AS FSV? Mně se tohle nelíbí, takhle pokradmu obsazovat nejvyšší posty…

 4. jindrich napsal:

  Týden pryč a oficiální vyjádření stále nikde. proděkan pro Pí Ár by zasloužil pěkně vyčinit.

 5. mirek napsal:

  Co s tím má co dělat proděkan pro PR? Vždyť tohle je v kompetenci nekompetentního děkana Víška.

 6. jindrich napsal:

  no vsak. co se PR týče, mel by na nekompetentního děkana dohlédnou člověk co to má na starosti. komise rozhodla jiz pred cca dvěma týdny. a všichni kdo se o to zajímají o tom tedy věděli dávno před oficiálním vyjádřením (nehledě na to, že se to objevilo i zde). a to podle mě prostě není úplně dobře pro PR.. toť vše.

 7. cr.critic napsal:

  Hlavně, komunikaci se studenty má na starosti (pokud se příliš nemýlím) tajemnice fakulty http://www.fsv.cuni.cz/FSV-148.html. Tedy nevím, ale doteď jsem o té paní neslyšel. Možná komunikuje jen prostřednictvím vyhlášek a zápisů. V pravidelných zápisech ovšem o volbě prý nepadla ani zmínka – a kdo má zkoumat, jestli zrovna nebyla vydaná nějaká vyhláška? Navíc tahle prý byla v „pracovních příležitostech“ na „úřední desce“. Než jsem to našel, proklikal se tam… Proboha, slovo „vyhláška“ je odvozené od „vyhlásit“ – tedy roztroubit do světa, ne posílat to jako tahák v hodině pod lavicí!

 8. Varyš napsal:

  1. jestli jde o interní konkurs, nikde to být zveřejněno nemusí, pokud šlo konkurs veřejný, pak by to mělo být zveřejněno a úřední desce, případně i v nějakém médiu (ale proč zrovn v LN a Respektu, probůh?!)
  2. jestliže o tom studenti neví, není to jen chyba vedení fakukty, ale i jejich vlastní : nejvíc informací se vždycky šíří jako dryb po chodbách, kabinetech, kuloárech a hospodách. Jestli se ale nezajímáte o místní záležitosti…

 9. cr.critic napsal:

  Tak to naprosto souhlasím. Mám tu čest se v Jinonickém hnízdě mezi studenty z ISS pohybovat a zdá se mi až do očí bijící, jak je jim jejich obor, institut a vůbec celé studium tak nějak na obtíž. Jako by je snad někdo do té sociologie nutil, nebo co. Způsob, jakým vedení (nejen) v tomto případě jednalo, ale k tomuto stavu jen přispívá. Podle mě tam strašně chybí pocit integrity, sounáležitosti s institutem… a jediné, v čem dokázali být jako ISS zajedno, byl odpor k přejmenování fakulty 🙂