Sociologové mají nové vedení – a opět žádná žena

JinoniceOd 8. dubna stojí v čele ISS nová elita. První aktivity ředitele Martina Hájka tak směřují dovnitř institutu. Spíš než k obměně lidských zdrojů však došlo k reorganizaci: zástupcem ředitele ISS je nyní PhDr. Arnošt Veselý, vedoucí katedry veřejné a sociální politiky (KVSP), který ve funkci nahradil prof. Josefa Kanderta. Ten je uveden jako řadový člen vedení. Pod tajemníkem Petrem Soukupem se židle neotřásla.

Součástí vedení zůstává i bývalý ředitel prof. Hynek Jeřábek, který je spolu doc. Milanem Tučkem, prof. Jiřím Kabelem a prof. Milanem Potůčkem uveden rovněž mezi řadovými členy. Všichni jmenovaní akademici zastávají na institutu nadále i svou dosavadní funkci (například garanta oboru či předsedy oborové rady). Kdo ale očekával, že se sociologové dočkají na nějaké vedoucí pozici ženy, jako je tomu na všech zbylých institutech, ten zřejmě nepořídí. Ačkoliv jich podle studijního informačního systému na obou katedrách ISS (katedře sociologie a KVSP) učí dohromady 21 a jedna z přednášejících má titul docentky, v novém vedení se – stejně jako ve starém – neobjevila žádná. Paradoxně je tak jediným skutečně novým prvkem ve struktuře vedení právě jméno nového ředitele Hájka.

Web ISS ale seznal ještě několika dalších podstatných změn: přibyla například sekce „Úřední dokumenty“, kde jsou mimo jiné k dispozici zápisy z porad vedení institutu, a rubrika „Věda na ISS“. Ředitel Hájek tak zjevně sleduje priority, které vytyčil ve svém kandidátském programu. Mezi ně patří právě transparentnost řízení, důraz na efektivnější komunikaci a podpora vědy a výzkumu na institutu.

Rozhovor s ředitelem Martinem Hájkem naleznete v dohledné době v tištěném Sociálu nebo na tomto webu.

840 ×




Sdílej článek


Hodnocení

špatnýpodprůměrnýprůměrnýdobrývýborný (zatím žádné hodnocení)
Loading...

Související články:

Komentáře nejsou povoleny.