Sociologická samospráva: brožura místo adapťáku

Nic nemá věčného trvání. Stejně jako právě skončilo letošní krátké léto a prázdniny, blíží se konec prvního volebního období Studentské samosprávy na Institutu sociologických studií (SISS). To přináší vhodný čas pro bilancování činnosti a rekapitulaci prvního roku.

V první řadě čekala na členy SISSu celá řada administrativních a technických úkonů. Byla zřízena vlastní nástěnka (umístěná ve 3.patře u nástěnky institutu), logo, interaktivní webové stránky (siss.fsv.cuni.cz), e-mailová konference členů a přijaty stanovy upravující vnitřní organizaci SISS a volby. Byly navázány kontakty se samosprávami ostatních institutů a vedením ISS. Mj. proběhlo několik setkání zástupců samosprávy s doc. Tučkem. Při nich jsme se snažili tlumočit problémy a návrhy studentů. Podařilo se vyjednat např. úpravu některých předmětů, nebo popohnat umisťování chybějících sylabů. Také se podařilo připojit kolonku „SISS doporučuje“ pod oficiální rozvrh kurzů ISS a naplnit ji nabídkou předmětů, které jsou vyučovány jinde, ale zaručeně nebude problém s jejich uznáním u nás.

V průběhu října proběhne diskuse studentů druhého ročníku a přednášejících, kteří vyučují předměty související s kvantitativní metodou. Ta by měla vést ke snížení překrývání předmětů, na které ostatně každoročně upozorňuje hodnocení kurzů.

Bohužel se letos nepodařilo zorganizovat seznamovací pobyt pro studenty prvního ročníku. Všechny termíny ve středisku UK v Albeři u Nové Bystřice byly dopředu plně rezervovány, takže se akce uskuteční až příští rok. Prvákům to SISS vynahradil alespoň informační brožurkou, která shrnuje veškeré důležité informace pro včasné zorientování se v našem ne vždy zcela přehledném systému studia. Byla prvákům rozdána hned první den a setkala se s výborným ohlasem.

Před SISS ale stojí ještě jeden úkol. Zorganizovat nové volby. Hlasovat se v nich bude opět elektronicky a cílem je (kromě zvolení nových zástupců) překonat loňskou účast, která dosáhla 42 % všech studentů ISS, což je mezi volbami samospráv na FSV zatím rekord.

832 ×
Sdílej článek


Hodnocení

špatnýpodprůměrnýprůměrnýdobrývýborný (zatím žádné hodnocení)
Loading...

Související články:

Komentáře nejsou povoleny.