Seznamovák dopadl na výbornou!

Terra incognita 2007

Cestovní agentura Marx a Engels Travel letos pod názvem Terra Incognita uspořádala historicky první ročník seznamovacího kurzu sociologů. Na tři dny se do malebného městečka Zaječov v Brdech sjelo 70 prváků včetně těch, co nastoupili do nově otevřeného bakalářského programu sociologie a sociální antropologie.

Účastníci přijeli v několika skupinách do blízkého města, odkud je k jejich překvapení čekala ještě dlouhá pěší túra, při níž bylo třeba splnit několik úkolů náročných na bystrost, vynalézavost a především spolupráci kolektivu. Pokyn „jděte po zelené“ se ukázal jako matoucí, protože část účastníků místo následování značky zamířila do hospody. Jejich argument, že nevěděli, jakou zelenou mají organizátoři na mysli, raději nikdo nevyvracel.

Při ubytovávání v kulturním domě hrála za svitu svíčky mystická hudba, což spolu s prostory kláštera ze 13. století nahánělo mráz po zádech a evokovalo atmosféru á la Harry Potter. Nutno poznamenat, že podmínky ubytování nepřipomínaly hotel, ale ani pražské koleje: spalo se ve spacácích na zemi v počtu 15 lidí a několika myší a pavouků na místnost. Lezavou zimu zmírňovalo použití teplometů.

Po zabydlení byla na pořadu přednáška doktora Soukupa. Ten přivítal studenty představením osnovy přednášky, která měla za cíl ukázat za pomoci mobilitní analýzy vývoj vzdělanostní reprodukce v českých zemích od roku 1916. Vyděšenými pohledy posluchačů se bavil několik minut, než přiznal, že se jedná o vtip. Sundal si sako, kravatu i kalhoty (klid, měl pod nimi ještě kraťasy) a řekl, že skutečná přednáška bude o tom, jak vypadá průměrný český sociolog. Večer zakončilo malování a pohádka na dobrou noc.

Ranní hygienu zpestřovaly, v rámci sbližování kolektivu, společné toalety a sprchy. Ke snídani prváci obdrželi špejli, na kterou ale nenapichovali lahodné sýry, nýbrž lístečky s názvy potravin lstivě ukrytých v prostorách zahrady. Za více lístečků byl k dostání dokonce celý bochník. Brzy se rozjelo čilé kšeftování, a tak se téměř všichni spokojeně nasnídali.

Dopolední program obstarala společenská hra Magie upravená pro budoucí studenty vysoké školy, i když to tak při plnění některých úloh nevypadalo. Poté vystoupil dočasný ředitel ISS Jeřábek a jinonický knihovník Aleš Komárek, který se pokusil vysvětlit princip fungování knihoven, který zůstává leckdy zahalen tajemstvím i pro studenty vyšších ročníků. Po další porci společenských her a večeři následovalo nefalšované casino. Ruleta, kostky, Black Jack, pánové v oblecích, dámy v róbách, kolotoč peněz, dramatické prohry i šťastné výhry, James Bond a samozřejmě stylové pití do casina – pivo a zelená, a zábava končila až k ránu.

V neděli se hrála Trefidi. Po rozhlasové zprávě o teroristickém útoku na zdroj pitné vody byli obyvatelé kláštera až na jednoho oslepeni šátky a museli najít cestu k pomoci. A pak už jen úklid a balení.

Dle prvotních reakcí si všichni účastníci podařilo vštěpit něco ze základů toho, jak to na sociologii a vůbec celé FSV chodí a také se povedlo je řádně natěšit na začátek školního roku. I když u některých je hlavní motivací, proč se těšit do školy, pivo za třináct korun v Jinonickém bufetu.

„Myslím, že akce byla hodně úspěšná. Z prvního ročníku jsme si odnesli hlavně hodně zkušeností. Líbilo se mi, jak dobře fungoval organizátorský tým,“ pochvaloval si CK Marx Engels Jakub Chour. Dále prozradil, že spolu s kolegy připravuje další akci menšího rozsahu, podobnou loňské Válce růží (teambuildingová akce pro studenty sociologie – pozn. red.).

Stránky akce:
http://siss.fsv.cuni.cz/terraincognita

2 180 ×
Sdílej článek


Hodnocení

špatnýpodprůměrnýprůměrnýdobrývýborný (1 hlasujících, průměrné hodnocení: 5,00 z max. 5)
Loading...

Související články:

Komentáře nejsou povoleny.