Setkejte se s diplomaty, debatujte s Jochem

Na čem pracují velvyslanci? Jak vypadá jejich běžný den? Je v jejich práci rutina nebo riziko? Na tyto i mnohé další otázky zřejmě odpoví nový program pro talentované studenty, který od letošního podzimu spustí nevládní think-tank Evropské hodnoty.

21 vybraných vysokoškoláků dostane možnost podílet se na přípravě veřejných diskuzí, setkají se s diplomaty a dalšími osobnostmi a účast v tomto projektu možná odstartuje jejich kariéru. A o co vlastně jde? Think-tank připravil staronový program s názvem Debaty o českých zájmech, který odstartuje na podzim a bude zaměřený pouze na studenty. Koncem září bude vybráno 21 nejnadanějších kandidátů, kteří se přihlásili, a ti dostanou možnost během půl roku zažít zákulisí velkých debat, které budou spoluorganizovat. Nejprve se zúčastní jednodenního workshopu, kde se seznámí s prací think-tanku a moderní politickou rétorikou. Poté se rozdělí do tří sedmičlenných skupin, z nichž se každá bude zabývat jinou oblastí – zahraniční politikou, sociální a imigrační politikou nebo bezpečnostní politkou. Ve skupinách postupně podle harmonogramu budou připravovat background papery k chystaným veřejným debatám.

Od prosince do března se na Institutu ekonomických studií FSV odehrají tři debaty na výše zmíněná témata. Kromě nich se všech 21 studentů bude moci zúčastnit i tří neformálních setkání s významnými osobnostmi politiky a diskutovat s nimi. V prosinci mezi ně dorazí první náměstek ministra zahraničních věcí a státní tajemník pro evropské záležitosti Jiří Schneider, v únoru analytik a bývalý ředitel Mezinárodního institutu pro politiku a hospodářství Haus Rissen v Hamburku Petr Robejšek a v dubnu přijde poněkud kontroverzní postava české politiky – poradce premiéra pro zahraniční politiku a lidská práva a ředitel Občanského institutu Roman Joch. Kromě toho se setkají i s několika zahraničními diplomaty, kteří v současnosti působí v Praze.

Jak se přihlásit?

S debatami má think-tank mnoho zkušeností. Zdroj: Evropské hodnoty

Pro to, abyste se mohli tohoto projektu zúčastnit, stačí jen málo. Prvním krokem je zaslat řádně vyplněnou přihlášku na email: prihlaska@evropskehodnoty.cz. Součástí emailu musí být strukturovaný životopis a vyplněný formulář, který najdete ZDE. A pozor, termín odevzdání je do 15. září!

Podmínkou je, abyste byli studenty vysoké školy, a to konkrétně sociálních věd. Zároveň byste měli zvládat angličtinu alespoň na komunikativní úrovni a zajímat se o veřejné dění. Kladné je, že účastníci neplatí žádné poplatky – veškeré náklady hradí Evropské hodnoty a partneři projektu. Pokud se ale přihlásíte a budete vybráni, už není cesty zpět – musíte projekt absolvovat celý. Ale vypadá to, že bude stát za to.

Sociál bude dění kolem programu Debaty o českých zájmech podrobně sledovat a přineseme vám reportáže ze všech konaných debat. A také něco navíc.

485 ×
Sdílej článek


Hodnocení

špatnýpodprůměrnýprůměrnýdobrývýborný (zatím žádné hodnocení)
Loading...

Související články:

Komentáře nejsou povoleny.