Semináře poradí jak vycestovat

Stejně jako v předchozích letech se i letos uskuteční série jarních seminářů informujících studenty UK o možnostech absolvování studijních pobytů v zahraničí.

První seminář, plánovaný na 14. března, se bude zabývat tématem pracovních stáží pro studenty a absolventy univerzity. Je určen především pro ty, kteří uvažují o odstartování své profesní kariéry formou placené či neplacené stáže. Další dva semináře jsou určeny především pro studenty, kteří plánují studium na zahraniční univerzitě. Semináře by měly přítomným pomoci vybrat si pro ně vhodný zahraniční studijní pobyt a program, případně překonat administrativní nástrahy, které mnohé zájemce o studium v zahraničí odrazují.

Druhý seminář je nazván „Program Socrates/Erasmus (LLPErasmus) aneb nebojte se formulářů“ a uskuteční se 4. dubna. Spolu se zástupcem Evropské kanceláře zahraničního odboru RUK a hostem z řad studentů, který studoval v zahraničí diky programu Erasmus, budou diskutovány problémy, s nimiž se studenti potýkají před odjezdem či po návratu ze zahraničí.

Závěrečný seminář tohoto semestru, chystaný na 9. května, bude zaměřen na u nás zatím málo využívaný typ studijních zahraničních pobytů označovaný jako „freemovers“. Účastníci budou především diskutovat o způsobech, jakými lze získat finanční podporu při individuálně organizovaném studijním výjezdu na zahraniční univerzitu. „Věříme, že semináře splní svůj účel a usnadní všem, kteří se jich zúčastní, orientaci v nabídce možností studia, případně práce, v zahraničí,“ doplňuje Ludmila Svobodová z Informačně-poradenské centrum UK. Všechny tři semináře se budou konat v Zelené posluchárně budovy v Celetné 20. Podrobnější informace a možnost registrace najdete na stránkách http://www.cuni.cz/uk-1473.

1 160 ×
Sdílej článek


Hodnocení

špatnýpodprůměrnýprůměrnýdobrývýborný (zatím žádné hodnocení)
Loading...

Související články:

Komentáře nejsou povoleny.