Rychlé šípy na scénu!

Zůstat skrytý volebnímu ruchu – to vyžadovalo značnou dávku maskovacího talentu. Agitka bombardovala politology ze všech stran: polepené Jinonice (dokonce i od šaten se ksichtila banda Mirka Dušína), urgující webík, plné Zapař, konferenční maily, osobní přesvědčování, dojemné fotky z dětství a upřímné výpovědi. A výsledek?

„S volební účastí je to složitější,“ vyhýbavě začíná sipsácký web. „Nebylo to ani fiasko, ani vyložený neúspěch,“ říká Pavel Janšta, (Vy/z)volený za třeťák. Zatímco magistři jasně demonstrovali svou ignoraci jakéhokoliv samosprávného pokusu, z řad bakalářů volilo celkem 29,9 % studentů. A jsme u kamene úrazu: desetinka chybějící do třicítkového prahu. Pravidla zněla, že 30 % musí překročit každý ročník, což ale není zcela jednoduché vyhodnotit, takže volební komitét nedočkavě shání ročníkové seznamy. S velkou jistotou byli zvoleni zástupci druháků, u třeťáků už to tak jisté není a u prváků lze silně pochybovat.

Jak tedy obejít bludný kořen? Komitét brzo propočítá hlasování na puntík/politologa přesně. Většina kandidátů by se ale měla sejít a dohodnout se, co a jak. Podle plánu B, jež před volbami organizátoři také vymysleli, se sejdou zvolení i nezvolení, leč zainteresovaní, pracovně s hvězdičkou (jak jinak ve „svazácké“ organizaci: -) „Mandát jsme si sice napoprvé vydobyli jen o málo větší než získal Akademický senát (ze strany IPS), ale spojení mezi ročníky už začíná fungovat. Můžem tak vše poŘÁDNĚ rozjet,“ slibuje Pavel. Sebekriticky ale dodává: „Pokud ale naše smysluplné fungování v budoucnu ani nezaznamenáte, tak jsme jen dalším politruckým molochem, co hraboší funkce.“ Jménem nově sloužících „svazáků“ děkuje Pavel všem studentům za podporu.

1 055 ×
Sdílej článek


Hodnocení

špatnýpodprůměrnýprůměrnýdobrývýborný (zatím žádné hodnocení)
Loading...

Související články:

Komentáře nejsou povoleny.