Rektorát chce rozdat studentům miliony

peníze Studentským spolkům na Univerzitě Karlově se blýská na lepší časy. Rektorát přišel s předpisem, který by usnadnil spolkům cestu k financím i stálému zázemí. Peníze budou určeny jen takovým spolkům, které mají právní subjektivitu. Neregistrovaná sdružení budou podporována jen výjimečně. Navíc musí spolek působit na nejméně dvou fakultách a mít minimálně 50 členů.

V původním návrhu, který sepsal Ivan Houfek, senátor za právnickou fakultu, bylo navrženo, aby se ročně rozdělovalo 5 milionů korun. Další 1 milion korun měl jít na investice do centrálního sídla spolků. Podle Jakuba Jeřábka, dalšího člena ekonomické komise univerzitního senátu, lze s podobnými částkami skutečně počítat.

Rektorát očekává, že přímou finanční podporou oživí studentský život na univerzitě. Podle Jeřábka je však pro masovější činnost třeba impuls zdola. „Chystané opatření může ovšem vyvolat primární zájem o studentské aktivity, jako to udělal například projekt studentských peněz na naší fakultě,“ říká Jeřábek, člen fakultního i univerzitního senátu.

Předpisem se bude ještě zabývat velký senát, do 24. listopadu mohou senátoři podávat pozměňovací návrhy. 1. prosince by měl být předpis schválen, následně na ministerstvu školství registrován. „Pokud bude příslušné nařízení rektora následovat vzápětí, mohly by se první peníze vyplácet již v letním semestru 2007,“ dodává Jeřábek.

1 278 ×
Sdílej článek


Hodnocení

špatnýpodprůměrnýprůměrnýdobrývýborný (zatím žádné hodnocení)
Loading...

Související články:

Komentáře nejsou povoleny.