Profesor Petrusek získal cenu rektora

Rektor Univerzity Karlovy každoročně uděluje ceny za nejlepší publikace, které vydali pedagogové. Ve společenskovědních oborech letos zvítězila kniha Společnosti pozdní doby, z pera jednoho ze zakladatelů FSV a významného představitele české sociologie, prof. Miloslava Petruska.

Čtivý soubor esejů, který si pan profesor nadělil k sedmdesátinám, si vysloužil ocenění i u kritiků: „Kniha Společnosti pozdní doby je zkrátka otevřené dílo v tom nejlepším slova smyslu. A takových knih je dnes, kdy znovu tak toužíme po pevné ideologické kotvě, velmi třeba,“ napsal například Petr Fischer v prosincových Hospodářských novinách. O úspěchu knihy svědčí i skutečnost, že byla vyprodána a připravuje se její dotisk. Veřejným tajemstvím zůstává, že ve škole lze Společnosti pozdní doby zakoupit za nekomerční cenu (tj. téměř o třetinu levněji).

V minulém roce u rektora bodovala pro změnu kniha profesora Kabeleho – Z kapitalismu do socialismu a zpět. Jakkoli si tedy děkan Víšek stěžuje na nedostatečnou publikační činnost pedagogů FSV v zahraničních žurnálech, není situace tak zlá. A co je doma, to se počítá.

1 196 ×
Sdílej článek


Hodnocení

špatnýpodprůměrnýprůměrnýdobrývýborný (1 hlasujících, průměrné hodnocení: 1,00 z max. 5)
Loading...

Související články:

Komentáře nejsou povoleny.