Příštím rektorem může být Grebeníček!

Univerzita bude mít už brzy nového rektora. Tomu současnému totiž vyprší už druhé volební období a potřetí kandidovat nesmí. Nic by ovšem nemělo být ponecháno náhodě, a proto se redakce Sociálu rozhodla vypátrat co nejvíce podrobností o kandidátech na nového rektora.


Prvním z nich je prof. MUDr. Alexandr Živáček, který působí jakou soudní znalec v oboru patologie a vyučuje na III. Lékařské fakultě. „Dnešní studenti si neváží vzdělání. Přitom bez patřičného vzdělání skončí jako bezdomovci. A ti, jak známo, se dožívají nižšího věku. Nedávno jsem jednoho takového pitval. Měli byste vidět ta játra – prožraná Ironem!“ objasnil nám Živáček, co ho nejvíce trápí.

Program druhého kandidáta, prof. PhDr. Ivana Kulicha je sice konkrétnější, nicméně také radikálnější. „Jediná cesta, jak mladé lidi skutečně něco naučit, je totální odškolnění společnosti. Jsem pro transformaci univerzity. Lidé se musí učit praxí. Po svém zvolení proto okamžitě zavedu povinné chmelové brigády, stáže ve strojírenství nebo třeba praxi v prodeji masa a uzenin. Předběžně jsem už jednal s Hypernovou, která přislíbila postupné bezplatné zaučení 120 studentů z vybraných fakult,“ upřesnil Kulich.

Posledním z uchazečů je doc. PhDr. Miroslav Grebeníček CSc. Kvůli své kandidatuře na rektora Karlovy univerzity se dokonce vzdal funkce předsedy nejúspěšnější české politické strany všech dob. Svůj program nám odmítl sdělit s tím, že je totožný se závěry VI. Sjezdu KSČM, přičemž tyto závěry jsou dostupné na internetu. Na naše dotěrné naléhání nakonec odvětil: „Učit se, učit se, učit se!“ víc už ale neprozradil.

Přesto se Grebeníček těší značné podpoře. Premiér Paroubek se vyjádřil v tom smyslu, že pokud Grebeníček nebude zvolen rektorem, nedostane UK v příštím roce žádné státní dotace.

Prof. Václav Klaus, který se chce v budoucnosti stát rektorem konkurenční VŠE, komentoval celou záležitost slovy: „Ať už se rektorem Univerzity Karlovy stane kdokoli, nebude to žádná katastrofa. Tato země potřebuje pouze ekonomy, a ti jsou již dnes vedeni heslem: Musíme se pilně vzdělávati, ať z nás nejsou sociální demokrati.“

757 ×
Sdílej článek


Hodnocení

špatnýpodprůměrnýprůměrnýdobrývýborný (zatím žádné hodnocení)
Loading...

Související články:

Komentáře nejsou povoleny.