Připravte si masky, královský bál se blíží

ples FSV

Budou tomu dva roky, kdy FSV oslavila 15. výročí svého založení. Při této příležitosti se konal zatím poslední fakultní ples, akce v netradičním prostředí s netradičním programem. Otázka, kterou si pokládají jak studenti, tak vyučující, je: „Bude ples tento rok?“ A odpověď už je známa: ano!

Tím večerem bude 5. březen, kdy budou všechny tři sály Národního domu na Smíchově patřit studentům, vyučujícím a přátelům Fakulty sociálních věd. Mohou se těšit na kapely hrající tradiční, latinskoamerickou i volnější taneční hudbu, na bohatý program, ještě bohatší tombolu a mnohá další překvapení.

Celofakultní ples už není pouhým konverzačním tématem, ale stal se pečlivě připravovanou akcí, která nabývá každým dnem konkrétnější podoby. Organizační výbor, kterému předsedá proděkan pro PR Jaroslav Kučera, je složen ze zástupců všech institutů z řad studentů. Organizátory nejvíce trápí otázka rozpočtu. Hojně se diskutuje o podobě programu, výběru prostoru a zajištění tanečních kapel. S přispěním fakulty a sponzorů se snad finanční otázka vyřeší, výsledek snažení plesového výboru bude však možné posoudit až v konkrétní večer.

Královský bál zahalený v tajemství skrytých tváří

Ani tento rok nebude ples úplně tradiční. Král Majálesu a doktorand z IMS Martin Palán byl inspirací pro uspořádání královského bálu. Martin s tím ale původně nesouhlasil. „Nerad bych kvůli tomu začal být na fakultě příliš provařený.“ Přesvědčil ho až další prvek: škrabošky. „Představuji si to jako ples v Benátkách,“ říká člen výboru Jiří Szantó. Podobného obrazu by chtěli docílit i ostatní organizátoři.

U vchodu do Národního domu se budou různé druhy škrabošek prodávat, předpokládá se ale, že zúčastnění nebudou klást meze své fantazii a přijdou v maskách vlastních. Ovšem jak říká proděkan Kučera: „Je nutné mít na paměti, že nejde o žádný karneval.“

3 122 ×
Sdílej článek


Hodnocení

špatnýpodprůměrnýprůměrnýdobrývýborný (3 hlasujících, průměrné hodnocení: 3,00 z max. 5)
Loading...

Související články:

Komentáře nejsou povoleny.