Pozvánka na konferenci: Naše společná přítomnost

Loňský ročník konference (foto: Jakub Žárský)

Mění se naše společnost? Jak zásadní změny v ní probíhají? A zvládá je současná věda reflektovat? Nejen tyto otázky si klade za cíl zodpovědět druhý ročník konference „Naše společná přítomnost“, kterou v pátek 23. března pořádá Katedra kulturologie Filosofické fakulty UK ve spolupráci s  Katedrou kulturních a náboženských studií Pedagogické fakulty Univerzity Hradec Králové a s Ekonomickou fakultou Jihočeské univerzity.

Konference se opět bude věnovat především environmentálním, sociálním a ekonomickým problémům.  Probíhat bude celý den (od 9 do 18:30 hodin) v Celetné 20 a vstup je zdarma. Může na ni tedy přijít kdokoliv, koho tato problematika zajímá, ale platí, že kdo dřív přijde, ten sedí. A zájemci by se předem měli zaregistrovat na kontaktním e-mailu: jan.vavra@prirodou.cz.

Účastníci se mohou těšit na čtyři české bloky, jeden anglický a také panelovou diskuzi odborníků. Úvodního slova se ujme člen vedení Filosofické fakulty, pak přijdou na řadu Nové pohledy na vědu a vzdělání v kontextu udržitelného rozvoje v podání Jany Dlouhé či příspěvek Václava Soukupa  pojmenovaný Smrt environmentální společnosti. Celý program najdete ZDE.

Jestliže na konferenci nezavítáte, ale přesto vás tato problematika zajímá, nemusíte zoufat. Organizátoři připravili v předstihu sborník abstraktů, který si můžete stáhnout ZDE a v klidu si jednotlivé texty přečíst.

159 ×
Sdílej článek


Hodnocení

špatnýpodprůměrnýprůměrnýdobrývýborný (zatím žádné hodnocení)
Loading...

Související články:

Komentáře nejsou povoleny.