Potůčkův CESES odhaduje budoucnost

Prof. Martin Potůček působí na Fakultě sociálních věd UK už od jejího vzniku. V letech 1994 až 2003 byl ředitelem ISS a v současné době vede Centrum pro sociální a ekonomické strategie (CESES), které vzniklo před pěti lety.

Centrum se především zabývá prognózováním budoucího vývoje naší společnosti, na základě čehož stanovuje rozvojové priority pro Českou republiku. „Zpracováváme dílčí i souhrnné analýzy, scénáře, vize a strategie sociálního, politického, environmentálního a bezpečnostního vývoje země v evropském a globálním kontextu a rozvíjíme dialog s odborníky, Potůčkův CESES odhaduje budoucnost politiky, představiteli veřejné správy a občanského sektoru,“ vysvětluje profesor Potůček.

Jedna z posledních publikací centra nese název „Jak jsme na tom. A co dál? Strategický audit České republiky“. Dostupná je i v elektronické podobě, stejně jako řada dalších dokumentů na webové adrese www.ceses.cuni.cz.

Mimo to centrum pořádá pravidelné akce, jako jsou odborné semináře a tématické workshopy – „Dílny budoucnosti“. Poslední v roce 2005 se uskuteční v úterý 20. prosince od 13 hodin v Císařském sále Karolina (Ovocný trh 3). Profesor Potůček slibuje účast zajímavých hostů: „Besedovat přijedou představitelé iniciativy Globálního Marshallova plánu z Německa Franz Josef Rademacher a Frithjof Finkbeiner.“

V listopadu se Potůček obrátil na Akademický senát FSV se žádostí o pomoc ve výši zhruba jeden milion korun na dofinancování letošního výzkumného záměru.

„Vzhledem k tomu, že jde o poměrně komplikovaný problém, který souvisí i se způsobem spolufinancování ostatních dílčích úkolů a k němuž dosud nezaujal konečné stanovisko ani řídící orgán – konsorcium Výzkumného záměru, ani vedení fakulty, nerad bych se k němu v této fázi sám vyslovoval,“ dodává Potůček.

722 ×
Sdílej článek


Hodnocení

špatnýpodprůměrnýprůměrnýdobrývýborný (zatím žádné hodnocení)
Loading...

Související články:

Komentáře nejsou povoleny.