Pomůže nový redakční systém sociologům k lepšímu webu?

web ISS - nový Do začátku prázdnin mají webové stránky ISS přejít pod celouniverzitní systém správy webových stránek Document Globe (DG), na kterém již funguje web IKSŽ. Až do nynějška běžel web ISS na systému E-control od firmy MotionMedia, u kterého prozatím zůstávají weby IPS, IMS a IES. Proč ISS odchází od unifikované podoby webů institutů FSV?

„Přechod na DG pochází mé iniciativy a byl motivován primárně snahou o přihlášení se k rodící se virtuální ‘corporate identity’ UK. Sekundárním, ale velmi významným faktorem byla i nízká uživatelská přítulnost systému firmy MotionMedia,“ říká Marta Nachtmannová z Centra pro sociální a ekonomické strategie FSV. Přesunu podle ní pomohl i fakt, že „ředitel ISS Jeřábek považuje zlepšení webu za velmi důležitou věc.“

DG by podle ní měl být výhodnější do budoucna. Postupně se má totiž zvyšovat jeho propojenost s Tajemníkem a se systémem Moodle, který se využívá k výuce po Internetu. To by šlos E-control jen obtížně. Nyní nastoupená cesta má za cíl propojování systémů, efektivnější práci s informacemi a kvalitnější služby uživatelům. Předpokladem k úspěchu je však rozvoj systému Tajemník či Moodle a jejich propojení: například kvůli nemožnosti nahrávat do Tajemníka soubory ke stažení se od něj v zimním semestru odloučil web IES. K tomu slečna Nachtmannová říká: „Tajemník je pořád ve vývoji, hodně funkcí ještě není zprovozněno, ale počítá se s nimi, včetně nahrávání souborů.“

Pro návštěvníky internetových stránek je však spíše důležitější obsah než technologie. Etalonem v tomto směru je web IES, který svou informační nabitostí převyšuje ostatní weby o několik tříd. O aktualizace se tam starají paní sekretářky a pedagogové.

„Teď je to spíš práce s lidmi než se systémem,“ dodává nakonec Marta Nachtmannová. Prvním krokem totiž může být technologie, ale správným směrem, totiž publikováním potřebných informací, se musejí vydat až lidé na institutech.

1 317 ×
Sdílej článek


Hodnocení

špatnýpodprůměrnýprůměrnýdobrývýborný (3 hlasujících, průměrné hodnocení: 5,00 z max. 5)
Loading...

Související články:

Komentáře nejsou povoleny.