Politologové jsou pro opakování Chelčic do tří měsíců

Akce Chelčice

Na akci Chelčice, první valné shromáždění IPS konané ve dnech 28. dubna – 1. května, přijelo přibližně devadesát politologů stávajících i budoucích. Kromě dorazivších pedagogů Hnízda, Justa, Lebedy jsme netrpělivě očekávali Havlíčka a J.P. Kučeru, kteří se však nakonec bohužel omluvili. Akce byla zorganizována tak, že Pavel Janšta (SIPS) nabídl program propracovaný do nejmenších detailů a každý si mohl vybrat, čeho se zúčastní a čeho nikoli.

V nabídce byl fotbalový turnaj, koncert vážné hudby v podání našich spolužáků na zámku Kratochvíle, disko, velké množství procházek po okolí ve stopách Julia Zeyera, do Netolic (prý nejlepší zmrzlina široko daleko) až po obligátní pití ohnivé vody a vzájemné seznamování. Ovšem perličkou byl pětačtyřicetihektarový sad třešní, který jsme měli k dispozici na prvního máje.

Anketa: Jak se vám líbilo první Valné shromáždění IPS?

Každopádně to byla zajímavá akce, určitě potřebná pro trochu vetší integraci institutu, dobře připravená a umístěná do pěkného prostředí. Pavel Janšta a jeho kolegové si zaslouží velké poděkování a poklonu.Věřím, že tím byla nastartována nová tradice a ze příště se akce zúčastní ještě více studentů (i pedagogů).
PhDr. Petr Just

Dostalo se mi úkolu, abych zhodnotil výjezd studentů IPS do Chelčic. Úkol pro mne poněkud obtížný, neboť nemůžu říci, že si vzpomínám úplně na vše, co se během tohoto víkendu událo. Z mého pohledu vám mohu ale říct, že ten kdo nejel tak prohloupil. Až na uvítací deštík nám celkem přálo počasí, na jídlo není možno si stěžovat (pokud se tedy někomu nelíbily knedlíkové variace) a nejen večerní program výletu byl naprosto vyčerpávající. Měli jsme možnost navštívit letohrádek Kratochvíli, zúčastnit se fotbalového utkání na krásném chelčickém hřišti a pár šťastlivců si i zajezdilo na motokárách. Mnohé pak také potěšila návštěva z řad přednášejících, kteří s námi oslavili pálení čarodějnic. Sečteno a podtrženo muším označit výjezd za velice zdařilý a musím touho cestou organizátorům poděkovat za jeho uspořádání.
Radek Urban (1. ročník)

Chelčice byly zajímavé, velmi dobře pořádané – zpočátku sice byl trochu problém s lístky na pití a s jejich nedoplácením, nicméně ubytování a jídlo bylo za tu cenu výborné. Chtěl bych také Pavlovi poděkovat za zprostředkování jízdy na motokárách na vodňanském letišti – stejně jako organizátorům i hudebníkům koncertu na zámku Kratochvíle. Chelčice, to byla hudba, zábava, pití, intelektuální zábava a v neposlední řadě i bahno, které nám občas lezlo i ušima, ale zato jsme viděli mnoho krásných výhledů, památek i lesů. Uvítání „vesnickou honorací“ bylo také zajímavé, zejména projev onoho zapáleného biologa:). FK Chelčice poprvé za dlouhou dobu konečně vyhrály fotbalové utkání (v době naší návštěvy) a to dokonce 3:0! Velmi rád pojedu příští rok do Chelčic znovu, pokud se budou opět organizovat.
Andrej Ruščák (1. ročník)

Myslím si, že operace Chelčice se i přes nepřízeň počasí velice vyvedla. Nejsem sice příznivcem takových monsterakcí, ale tentokrát jsem svého kroku do neznáma vůbec nelitoval. Organizátoři odvedli velký kus práce, a i výběr lokace byl víc než příhodný. Navíc spousta doprovodných aktivit navodila tu pravou „pracovní“ náladu, takže ani např. ranní vstávání a nemožnost posunout snídani na pozdější hodinu nás, zhýralé Pražáky neznechutila, ale povzbudila… a navíc ty ceny!!!
Jan Urban (2. ročník)

632 ×
Sdílej článek


Hodnocení

špatnýpodprůměrnýprůměrnýdobrývýborný (zatím žádné hodnocení)
Loading...

Související články:

    žádné články nenalezeny

Komentáře nejsou povoleny.