Politologové chtějí lepší uvedení do oboru

Otevřená diskuse o nedostatcích a problémech ve studijním programu bakalářského cyklu a konstruktivní návrhy, jak věci zlepšit. To bylo cílem dubnového brainstormingu, který zorganizovala politologická samospráva. Soudě podle účasti nešlo sice o nijak masovou akci, ale výsledek byl podle organizátorů i přesto uspokojivý. Kde IPS tlačí bota?

Zazněla například připomínka nevyhovující proporcionality předmětů mezi obory Mezinárodní vztahy, Politologie a Politická filosofie. Dále studenti projevili nelibost nad předmětem Politologie I a II, neboť mají pocit, že z přednášek mnoho nezískávají. Předložili proto návrh zavedení nového předmětu Úvod do politologie pro politology, který by srozumitelně vyjasnil základní pojmy používané nejen ve stávajícím kurzu Politologie I. a II., ale i v průběhu celého bakalářského studia.

Brainstormeři dále navrhli otevřít předmět Seminář k aktualitám. Ohodnocení předmětu by mohlo dosahovat 2 kreditů a výuku by zajišťovali doktorandi IPS. Výsledky brainstormingu samospráva předala řediteli institutu Hnízdovi, který je hodlá využít jako podklad pro změny, jež jsou spojeny s reakreditací bakalářského cyklu v roce 2006.

Podrobný výpis nápadů a připomínek, které zazněly na brainstormingu, naleznete na webu samosprávy.

(hyun, kh)

213 ×
Sdílej článek


Hodnocení

špatnýpodprůměrnýprůměrnýdobrývýborný (zatím žádné hodnocení)
Loading...

Související články:

    žádné články nenalezeny

Komentáře nejsou povoleny.