Ples-neples slavil úspěch. Kdy bude další?

ples 2006

Jeden se bavil, druhý nudil ve frontě na šatnu. Jeden pleso-tančil, druhý pařbo-kalil. Ten na latinu a onen na Oldies. Mnohá pro a proti plus bohaté ohlasy. Takové byly patnáctiny naší alma mater.

Při hodnocení plesu se vyskytlo hodně „staromilců“, kteří namítali, že vlastně o žádný ples nešlo. „Pro mě byl tento ples velkým zklamáním. Byl to první ples FSV, na kterém jsem byla a pravděpodobně i poslední. Organizace byla pravděpodobně dobrá, ale volba prostoru již byla méně šťastná,“ říká Blanka Jelínková, studentka posledního semestru žurnalistiky. To politolog Vašek Klepš byl v Abatonu jako ryba ve vodě: „Ples byl vynikající. Prostorům dávám veliké plus. Hudba též kvalitní. Děvčata krásná.“

Tajemník plesového výboru Petr Just vysvětluje netypické umístění: „Šlo nám o vytvoření kontrastu formální akce zasazené do neformálního prostředí. Programová náplň byla pestrá a kvalitní, za což patří veliký dík jedna moderátorům a jednak programové koordinátorce Bety Dunajové.“

Stížnost na šatnu

Industriální hala se ale na plesové zábavě nijak nepodepsala. „Jestli jsem se bavil? Ještě dlouho mě bolely nohy a za krkem… a další věci,“ přibližuje následky plesu Martin, ekonom – prvák. „Čekal jsem ples, a ne akci v továrně! Ale líbilo se mi to: výborně zorganizované, všechna čest pachatelům,“ souhlasí jeho kolega Radek. Kdekomu – dost nepřekvapivě – vadila délka fronty na šatnu, na což fakultní organizátoři ale neměli žádný vliv. Další stížnosti padaly na hlavu plastových kelímků, betonovou podlahu, příliš beatlesáckou hudbu, nedostatečnou důstojnost akce, nebo rozlehlost prostoru. Největší facku ale schytal ples od studenta sociologie Ledvinky, který si oficiální stížností vylil srdce až u děkana. Prohlídku svého zavazadla u vchodu posoudil jako „zcela nezákonný zásah do soukromí.“

Zisk až 60 tisíc Kč

Vstupenky na ples byly k mání za 120 nebo 150 korun. Díky tomu a hlavně hojné účasti (přes 1200 lidí) skončil ples v plusu o přibližně o 60 tisíc korun. Uvažuje se o mimořádných stipendiích (okolo 2000 Kč) pro obzvláště angažované organizátory z plesového výbor. A podle všeho, nebyla to brnkačka.

„Nečekala jsem, že to bude taková fuška, a nečekala jsem, že bude taková účast. Přiznávám, že pohled na Abaton plný bavících se politologů, ekonomů, žurnalistů, sociologů, a „mezinárodňáků“, jejich přátel i partnerů, byl skvělý a stál za to!“ zpovídá se Mariana Černá, jež mj. organizovala soutěž na hlavní plakát a prodej lístků. Nešlo totiž jen o to, natáhnout si při plese pásku a machrovat. „Ono to bylo občas hodně úmorné práce, která pak ani nebyla vidět. Tedy to nemluvím o úmorném nafukování balónků a jejich věšení, které nakonec vidět byly.“

Moderátorka Vendula Běláčková si zase poprvé vyzkoušela, jak se mluví do mikrofonu, a protože „co je poprvé je stokrát cennější než všechny další pokusy“, je za takovou zkušenost vděčná.

Mezi nejtěžší práci plesového výboru patřila sehnání tomboly. Pro 30 cen si ale nikdo nepřišel (a byl to například i skener!). Výbor se po plese velkoryse dohodl přenechat tři ceny organizátorům Pavlače, aby jimi motivovali tvůrce festivalového plakátu.

Proděkan navrhuje Jinonický karneval

A bude další ples? Ze studentských reakcí („Bezpochyby“ / „No rozhodopádně“ / „Mají, kde jinde bychom skotačili?“) je patrné, že veřejné mínění je tomu nakloněno. Proděkan pro PR Kunštát navrhuje ples obročně a v mezidobí méně formální akce jako Jinonický karneval. Netradiční setkání zase slibuje Martin Palán, známý toť organizátor a moderátor: „Myslím, že to bylo dobré nejen jako večírek, ale i jako ples, neboť každý ples může být jiný a toto byla jedna z možných verzí. Myslím, že se vždy nemusíme držet přesného formátu. Příště může zvítězit tradice, nebo taky ples ještě více netradiční.“ Takže lakýrky nevyhazujte – šak sa hin ukáže.

A co na ples říkají pedagogové?

1. Jak se Vám líbil ples? Splnil svůj účel?
2. Co se povedlo? Co by naopak mohlo být lepší?
3. Má se taková akce opakovat? Přijdete zase?
4. Jaký je Váš největší zážitek/vzpomínka z plesu?

Martin Potůček: Opakovat? Dozajista

1. Ples se mi moc líbil, mám totiž rád napětí. Vnímal jsem jich tam hned několik, největší asi mezi původním účelem oné stavby a jejim nynějším využitím…
2. Za nejlepší nápad považuji paralelní promítání fotek ze života studentů i učitelů uprostřed svíjejícího se, diskutujícího, korzujícího a drinky usrkujícího davu.
3. Dozajista. Dozajista.
4. Ach ta fronta na kabáty!

Děkan Jan Ámos Víšek: Spokojen

1. Ples se mi líbil a snad i splnil svůj účel, že se účastníci pobavili.
2. Nepochybně se povedlo, že studenti považovali ples za „svůj“ a přisli v hojném počtu. Pěkný byl i konferencierský vstup, který připomněl některá méně známá fakta o fakultě. Nepovedla se šatna, litoval jsem čekající ve frontě. Také na občerstvení byly dost dlouhé fronty (obě výtky se ale týkají vlastníků objektu).
3. Ač je organizace pracná, určitě by ples měl opakovat. Já přijdu určite znova (pokud budu moci ještě chodit).
4. Mým největším zážitkem byla moje vlastní žena, která přišla později a byla nesmírně přitažlivá.

Michal Mejstřík: Interesantní formát, a tak i značný ohlas

1. Líbil se mi. Ze zkušeností s podobnými akcemi vím, že, mají-li mít cenu, musí vždy hledat formát zajímavý pro studenty. Tento pokus měl interesantní parametry a značný ohlas. Jakkoliv vznikly otázky zda se ještě dá hovořit o plese.
2. Povedla se atmosféra. Organizace byla chaotická snad až příliš (málo personálu na barech či šatnách), neškodil by netradiční papírový průvodce večerem.
3. Ohlas mluví za vše, ale bylo by vhodné se poučit z chyb, které se trvale nepromíjejí.
4. Akce sama.

2 795 ×
Sdílej článek


Hodnocení

špatnýpodprůměrnýprůměrnýdobrývýborný (1 hlasujících, průměrné hodnocení: 5,00 z max. 5)
Loading...

Související články:

Komentáře nejsou povoleny.