Objekt pro fakultní ples nabízí i leteckou skluzavku

Po červnové návštěvě objektu, ve kterém by se měl v březnu konat výroční ples fakulty, již není tak docela jisté, zda se bude jednat o ples v tom pravém smyslu slova. Bývalá libeňská továrna na linoleum, dnes alternativní objekt Abaton, totiž předčil očekávání všech členů plesového výboru. Třípatrový Abaton je natolik tvárný, že umožňuje uspořádat takřka jakoukoli akci a v jakémkoli stylu.

Abaton, který je v docházkové vzdálenosti od stanice metra Palmovka, dnes slouží jako alternativní prostor pro pořádání společenských akcí všeho druhu. Svoje mecheche zde již uspořádali nejen studenti architektury ČVUT, ale i různé firmy. Pro každou akci se prostor speciálně upravuje, dokonce lze různě měnit i design záchodových dveří. O vysokou variabilitu budovy se stará tým mladých lidí, kteří se také podílejí na technickém zajištění hudebních festivalů jako Rock for People či Sázavafest.

V Abatonu jsou čtyři hlavní prostory; přízemní sál vhodný pro DJs, mezipatro s nízkým stropem a mnoha sloupy, rozsáhlý sklep s výčepem i bazénky zabudovanými do podlahy a především hlavní taneční sál v nejvyšším patře, jenž vyniká vysokým stropem a kapacitním ochozem, na který se pohodlně vejde přes sto lidí. Zde by se odehrávala hlavní část programu, tzn. klasické tance s živým bigbandem a další program (např. chystané kulturní vložky, scénky, rozhovory apod.). V menších místnostech se nacházejí odpočinková místa s výčepem. V jedné z místností je dokonce funkční propadliště, do kterého jsou správci schopni nafouknout leteckou skluzavku známou z katastrofických filmů. Takto netradičně by bylo možné se dopravit z tanečního sálu do přízemí.

Předběžné finanční náklady odhaduje plesový výbor na 150 tisíc, což by však nemělo zatížit rozpočet školy. Většina peněz by měla pocházet od sponzorů a z vybraného vstupné, které bylo předběžně stanoveno na 120 korun. Pokud se na akci podaří zlákat přes tisíc lidí, jsou správci Abatonu ochotni výrazně snížit nájemné.

Vzhledem k organizačním obtížím a nedostatku času se členové výboru pod vedením proděkana pro PR Miroslava Kunštáta shodli na přesunutí termínu plesu z listopadu na březen příštího roku. O to více by měl být vypilován program a zajištěna dostatečná propagace. Tomu by mohli – třeba i v rámci výuky – pomoci i studenti mediální komunikace a public relations.

V nejbližší době by měla být zřízena adresa ples[zavináč]fsv.cuni.cz, na kterou bude možné zasílat nápady týkající se plesu nebo se případně rovnou přihlásit do přípravného výboru. Jeho další schůzka se bude konat začátkem září.

Účastníci červnového zasedání plesového výboru:

Miroslav Kunštát (IMS, proděkan pro PR)
Martin Benda (IMS, časopis Sociál)
Petr Just (IPS, tajemník výboru)
Tomáš Nigrin (IMS)
Martin Palán (IMS, Studentská samospráva IMS)
Gita Vašíčková (IPS)
Naďa Závodníková (IPS, Studentská samospráva IPS)

1 225 ×
Sdílej článek


Hodnocení

špatnýpodprůměrnýprůměrnýdobrývýborný (zatím žádné hodnocení)
Loading...

Související články:

Komentáře nejsou povoleny.