Nová tvář E-klubu

Opletalova

E-klubu je letos deset let a jako dárek k významnému výročí si nadělil proměnu a nové projekty. „Jsem zvědav, jak se rozjede E-klub. Je to zatím nejperspektivnější skupina lidí, se kterými jsem kdy spolupracoval,“ takto emotivně popsal svůj vztak ke klubu jeden nejmenovaný člen.

E-klub měla minulý rok na starosti Jana Chvalkovská, která letos nastoupila na magisterské studium a rovnou odjela do Michiganu v USA. „E-klub jsem vedla jen v roce 2006. Předtím to byl Láďa Frühauf. Spolupracovníků jsem moc neměla, protože většina lidí, co se dřív o E-klub starala, odjela na rok nebo na semestr na Erasma, a tak nás na pořádání akcí zbylo přibližně pět, někdy osm,“ komentuje své působení Jana.

A bylo to právě před rokem, kdy se k E-klubu přidali někteří z letošních třeťáků. Pořádáné večírky jako obvykle sklízely silný aplaus, ale s přednáškami to bylo na horší. I na renomované hosty chodilo málo lidí.„V případě přednášek to byly bezesné noci hrůzy z toho, že přijde guvernér ČNB, hlavní stratég RWE nebo ředitel České spořitelny a v přednáškové místnosti bude sedět 10 členů E-klubu a nikdo další,“ vzpomíná Chvalkovská.

Jak vidí Jana Chvalkovská budoucnost E-klubu? Na novou generaci členů čekajíí dvě základní výzvy. První je stabilizace situace: „Je třeba udržet to, co už je. Přednášky, večírky, spolupráci s Akademickým senátem a s vedením školy a nový projekt E-go.“ A podobně jako ředitel IES Mejstřík, i Chvalkovská vidí v cílové oblasti rozvoje E-klubu zahraniční studenty, o nichž říká, že byli dosud opomíjeni.

O novinkách v E-klubu pro tento zimní semestr jsme hovořili s dočasnou náčelnicí sdružení Luckou Majstrovou. „Ráda bych upozornila, že mě nikdo nezvolil, ale že funkce koordinátorky na mě přešla víceméně náhodou,“ dodavá hbitě Lucka. V letním semestru totiž E-klub táhl Viktor Zeisel, který na zimu odjel do Kostnice. Kormidlo převzala Lucka: „V době před semestrem se snažím dozvědět, co se děje, zkoordinovat naše aktivity a rozdělit úkoly. Zároveň vrcholí přípravy na E-go, takže moje E-klubácká činnost v těchto dnech spočívá v tom, že prudím kamarády na internetovém fóru, abychom to všechno nějak rozjeli.“

„První akcí E-klubu bude druhý ročník seznamovacího kurzu pro prváky E-go, který letos nabídne o den více her a zábavy,“ říká Lucka. Jana Chvalkovská jako jeden z úspěchů E-klubu za jejího vedení uvádí akreditaci předmětu Seminář aplikované ekonomie neboli Přednášky expertů, který měl nahradit standardní přednášky pořádané E-klubem a nabídnout účastníkům 2 kredity za zápočet.

Tento předmět však v rozvrhu studenti nakonec nenajdou. „Většině E-klubáků se tento předmět nezdál jako nejlepší varianta, a proto jeho představení v praxi přinejmenším o semestr odložíme. Do budoucna však nic nevylučujeme,“ vysvětluje Lucka a upozorňuje, že přednášky nadále zůstanou základem činnosti E-klubu: „Na jaře možná mezi nás zavítá dokonce jeden velmi exkluzivní host, ale to si necháváme jako překvapení. Přednášky budeme letos kvalitněji propagovat a učiníme je atraktivnějšími.“

Na říjen E-klub plánuje první ročník Welcome party: „Školní rok je třeba otevřít pěkně zvesela,“ dodává Lucka. Mezi nové projekty patří také sportovní akce. Na podzim to bude turnaj ve frisbee neboli Ultimate nazvaný Podzimní radovánky. Další novinkou E-klubu je Poradna tety Sally, kterou má na starosti Jiří Kukačka. Studenti se na něj mohou obrátit, když budou potřebovat pomoct s řešením studijních problémů, například doktorandy s laxním přístupme k seminářům. „Přesně tento problém nás trápil ve druháku, a také proto vznikl tento projekt. Chceme zkvalitnit komunikaci mezi studenty a vedením školy a ředitel Mejstřík nás v tom podporuje,“ komentuje Jirka.

„Prostě E-klub žije a doufám, že se nám podaří se ctí navázat na jeho tradici a že se nás letos bude na E-klubáckých akcích setkávat co nejvíce,“ uzavírá Lucka Majstrová.

Turnaj v Ultimate

E-klub srdečně zve všechny studenty a pedagogy k účasti na prvním turnaji v Ultimate. Naším cílem je uspořádat odpoledne plné zábavy, nových zážitků, přátel a spousty pohybu. Turnaj pořádáme na louce ve Stromovce. Ultimate se hraje s létajícím talířem je to bezkontaktní sport určený pro úplně všechny. Termín: konec října. Podrobné informace: www.e-klub.org

IES-PRAGUE.ORG

Na webové stránce ies-prague. org je k dispozici diskusní fórum studentů IES, kuchařka studia, magazín, fotogalerie, databanka souborů ke stažení a další atraktivní věci, například e-mail zdarma jméno@ies-prague.org.

1 780 ×
Sdílej článek


Hodnocení

špatnýpodprůměrnýprůměrnýdobrývýborný (1 hlasujících, průměrné hodnocení: 1,00 z max. 5)
Loading...

Související články:

Komentáře nejsou povoleny.