Nejistá budoucnost sociologických úterků

Diskusní Sociologické úterky jsou ohroženy. Najdou se noví organizátoři?

Až do uzávěrky tohoto čísla nebylo definitivně rozhodnuto, zda budou v tomto semestru pokračovat unikátní Sociologické úterky. Jedná se o nezávazná setkání studentů, kteří mají zájem o společenskovědní otázky. Několik z posluchačů si vždy připraví diskusní příspěvek k předem dohodnutému tématu a následuje debata.

Jedním z organizátorů projektu byl Michal Osuský (mimo jiné vyučuje Úvod do sociální psychologie pro sociology, což je jeden z nejlépe hodnocených předmětů). Pro zimní semestr za sebe Michal hledá náhradu. Sám by se mohl podílet na přípravě zhruba každého třetího setkání. „Byli bychom rádi, aby tato začínající tradice nepošla. Její pokračování musí být ale kvalitní, tendence by měla být vzrůstající,“ komentuje situaci Honza Maršálek, další z organizátorů „úterků“.

Budoucnost setkání tedy závisí na tom, zda se najdou Michalovi následovníci. Těsně před uzávěrku tohoto čísla Sociálu přišla zpráva, že by „úterky“ měly pokračovat. První setkání je plánováno na 25. října, téma však zatím není určeno. Studenti, kteří mají zájem zastat Michalovu roli a připravovat nové „úterky“ se mohou hlásit na jan.marsalek(o)seznam.cz.

285 ×
Sdílej článek


Hodnocení

špatnýpodprůměrnýprůměrnýdobrývýborný (zatím žádné hodnocení)
Loading...

Související články:

Komentáře nejsou povoleny.