Návrat sociologických úterků v novém

Prvákům nadpis článku asi nic neřekne, oblíbené večerní diskuse se zajímavými hosty, tzv. sociologické úterky, se totiž tento rok vytratily. Ale naštěstí ne natrvalo. Od nového semestru se vrací a navíc s mnoha změnami. A o nich jsme si byli popovídat s Terezou Novákovou, studentkou prvního ročníku magisterského programu na katedře sociologie a členkou neoficiálního organizačního výboru sociologických večerů.

Právě změna názvu je jedním z rozdílů oproti minulosti, ale jak Tereza vysvětluje, rozhodli se vzdát osvědčené značky, protože debaty a semináře se nově nebudou konat jen v úterý, ale v různé dny vždy jednou za dva týdny.

„Věřím, že se to tak osvědčí a lidé si na to zvyknou. Část lidí v úterý nemohla, takže jim pohyblivé datum umožní občas přijít. Ale hlavně je to kvůli našim hostům. Chceme si zvát co nejzajímavější osobnosti z politiky, veřejné správy, neziskového sektoru a různé odborníky a ti mají dost omezené časové možnosti.“

Další velká změna bude přestěhování večerů z Jinonic do Hollaru. Lokalita v centru Prahy by měla vyhovovat i lidem, kteří do Jinonic často nejezdí a mají to sem daleko.

Tereza se sociologických úterků zatím účastnila jen jako divačka. Před dvěma roky to byli právě její spolužáci, kteří společně s Michalem Osuským začali sociologické úterky připravovat. Ale loni na jaře diskuse skončily. Podle Terezy za to mohl hlavně blížící se termín státních zkoušek, které donutil tehdejší třeťáky směřovat energii jinam a na organizačně náročné úterky jim už nezbýval čas. Tereza se ale letos projektu opět ujala a společně se spolužačkami se jim podařilo dát do hromady sedm lidí, včetně studenta sociologie na FF, kteří se na organizaci podílejí.

„Snažíme se o interdisciplinární program,“ ujišťuje Tereza a upřesňuje, že vedle čistě sociologických věcí, jako jsou prezentace bakalářských prací nebo výsledků zajímavých výzkumů se dočkají i lidé z jiných oborů. Témata budou dělána i pro studenty katedry VSP, politology nebo žurnalisty. V plánu je dokonce zvát kapacity z mimopražských univerzit.

Zatím je vše ve stádiu příprav (první večer se uskuteční na konci února) takže Tereza neprozradila, na jaké osobnosti a témata se můžeme těšit. „Informace budou moci zájemci najít na webu a samozřejmě budou včas vylepeny plakáty. Mohu vám ale slíbit jednu politickou bombu. Pakliže to vyjde, bude to největší událostí v dějinách sociologických úterků a večerů. Více ale neprozradím, nechte se překvapit,“ uzavřela naše setkání Tereza.

539 ×
Sdílej článek


Hodnocení

špatnýpodprůměrnýprůměrnýdobrývýborný (zatím žádné hodnocení)
Loading...

Související články:

Komentáře nejsou povoleny.