Na veletrhu neziskovek jste mohli potkat i FSV

Ve středu 4. dubna probíhal celý den v Tyršově domě v centru Prahy již osmý ročník veletrhu neziskových organizací. Pod záštitou Václava Havla a Pavla Béma ho nadace Forum 2000 pořádala tentokrát s podtitulem „Otevřete se třetímu sektoru“.

Za značného zájmu převážně mladých lidí zde své projekty a kampaně představilo na 160 nevládních a dobrovolnických sdružení. Program také doprovodily semináře a debaty o tématech třetího sektoru. Na jedné z nich vystoupili i Aňa Geislerová a Janis Sidovský, aby promluvili o roli celebrit při propagaci neziskového sektoru: „Žijeme v mediální době. Celebrity mají velký vliv a mohou pomoci. Třeba Bono Vox ze skupiny U2 se stará o oddlužení chudých zemí, čímž upozorňuje na tento problém,“ řekl Sidovský.

Na veletrhu jste mohli potkat i zástupce FSV. Vedle studentů (nejčastěji z ISS či IPS) ho navštívil např. i člen katedry sociologie doktor Frič, který se dlouhodobě věnuje problematice sociálních hnutí (napsal mj. knížku Neziskový sektor v ČR). Vlastní prezentaci měla i Česko-slovenská unie studentů politických věd, které předsedá Tomáš Lapáček, student mezinárodních vztahů na FSV.

Dále se na veletrhu představili nejrůznější organizace věnující se integraci znevýhodněných a diskriminovaných skupin – postiženým lidem, imigrantům, Romům, sociálně slabým a vyloučeným. Část vystavovatelů přijela ze zahraničí a pro lidi působící v občanském sektoru se tak naskytla velká možnost vyměnit si zkušenosti a kontakty i s lidmi z jiných zemí.

675 ×
Sdílej článek


Hodnocení

špatnýpodprůměrnýprůměrnýdobrývýborný (zatím žádné hodnocení)
Loading...

Související články:

Komentáře nejsou povoleny.