Na Majáles má přijít až 80 000 studentů

Majáles

Již 2. května se nejen studenti, ale všichni, kdo se cítí mladí, mohou těšit na tradiční majálesovou slavnost. Projekt český Majáles opět startuje a tentokrát v osmi městech české republiky. Přelom dubna a května bude opět zasvěcen oslavám krás studentského života, prvním jarním festivalům pod širým nebem, ale také talentům z řad studentů a alternativní scéně.

český majáles, který zaštiťuje brněnská organizace StudentZone, navazuje na předchozí ročníky, kdy se především v Brně setkal s obrovským úspěchem. Minulý rok si hlavní den oslav užilo jen v moravské metropoli přes 15 000 lidí. „Letos čekáme celkově až 80 000 mladých lidí,“ říká Michal Šamánek, šéf StudentZone.

Loni se Majáles uskutečnil u kolejí na Jižním Městě. „Letos jsme se přesunuli blíže centru, na lehkoatletický stadion Eden. Možná se díky tomu podaří i průvod, který k Majálesu vždy patřil,“ vysvětluje Šamánek.

Projekt zaštiťují významné osobnosti – např. pražský primátor Pavel Bém či starosta Prahy 10 Milan Richter. Rektor Univerzity Karlovy doporučuje svým fakultám zrušit během konání akce výuku. Letošní rok pořadatelé program ještě vylepšili, účast přislíbily přední české kapely jako Buty, Ready Kirken, Kryštof, Mňága a Žďorp, Horkýže Slíže, Gaia Mesiah nebo Wohnout. Konkrétní program se liší od města k městu, ale podle organizátorů by to mělo stát za to ve všech městech.

Majáles není jenom závěrečný open air, ale i mnoho dalších akcí, které prezentují studentské aktivity a dovednosti. Kromě našeho fakultního festivalu Pavlač, který se zaměřil na divadlo, se do doprovodného programu zařadily i tzv. „Večery FRAME“ studentů FAMU. Každý čtvrtek od 27. dubna ve Slovanském domě budou promítat krátké profesionální i amatérské filmy. Svůj snímek zde uvede i jeden student Univerzity Karlovy, Jan Těšitel z filmové vědy FF UK.

V Brně má Majáles přece jen silnější tradici, takže tam bude program ještě o něco bohatší. Proběhne tam i hudební soutěž Nová krev, jejíž vítěz zahraje na majálesovém open airu a získá možnost vydat vlastní demoCD a v létě si zahrát vedle známých skupin na největších českých festivalech. Vítěze vybírá jak porota, tak diváci na pravidelných koncertech v brněnské Staré pekárně. „Cílem tohoto projektu je dát mladým skupinám šanci předvést své umění publiku a prorazit,“ vysvětlil Štěpán Neubauer, majálesový šéf přes PR.

738 ×
Sdílej článek


Hodnocení

špatnýpodprůměrnýprůměrnýdobrývýborný (zatím žádné hodnocení)
Loading...

Související články:

Komentáře nejsou povoleny.