Na IPS mají více volitelných předmětů

V listopadovém čísle se Sociál zabýval nedostatkem povinně volitelných předmětů na IPS, na což reagoval dopisem ředitel Bořivoj Hnízdo. Od letního semestru můžou bakaláři chodit na Islámský radikalismus, Jaderné soupeření velmocí v bipolárním světě, Etiku a politiku, Čtení – teorie her a na další předměty – stálice jako Evropská integrace po 2. sv. válce, Vliv voleb na politický život, Aspekty prezidentského systému USA, Francouzský politický systém a další chutné kousky.

Ředitel Hnízdo nárůst zdůvodňuje možností najímat externisty, která předtím nabídku limitovala. Někteří studenti přesto spokojení nejsou. „Sice přibyly, je to cesta, ale stále je to nedostatečné. Já jsem si nevybrala,“ říká třeťačka Zuzka Kršjaková. I Anna Kadlečková ze stejného ročníku stále využívá nabídky IMS a říká, že jenom nabídka politologů nestačí. „V seznamu předmětů se dočasně objevil předmět o Mezinárodní spolupráci a organizacích, pak byl asi zrušen. Nový Islámský radikalismus mě velmi mile překvapil. Myslím ale, že sehnat ještě více externích odborníků a přednášejících by nebyl zas takový problém, zajímavých témat je spousta.“ rozebírá věc Kadlečková. I podle jejího ročníkového kolegy Viléma Hanuše předměty nepřibyly. „Nestačí to, jako třeťák už mám výběr katastrofální, většinu už jsem totiž absolvoval,“ stěžuje si.

Odmyslíme-li si pověstnou česko-slovenskou nespokojenost, snahu o změny šéfům upřít nelze. Nejenže volitelné předměty neubývají, nezůstávají ani zakonzervované a dokonce se objevují i nové kousky. A to i k aktuálním tématům, což zejména politologové opravdu upotřebí.

451 ×
Sdílej článek


Hodnocení

špatnýpodprůměrnýprůměrnýdobrývýborný (zatím žádné hodnocení)
Loading...

Související články:

    žádné články nenalezeny

Komentáře nejsou povoleny.