Na FSV se dostane každý sedmý uchazeč, nejtěžší zkoušky jsou na žurnalistiku

Přijímací řízení na Fakultě sociálních věd patří v rámci Univerzity Karlovy k nejselektivnějším. Úspěšně jím projde jen každý sedmý uchazeč.

Přijímací řízení slouží na většině institutů jako hlavní filtr adeptů na studium. Během samotného studia není na FSV zvykem studenty vyhazovat. Tomu se vymyká jen Institut ekonomických studií, jehož vstupním testem (pohovory se na ekonomii nedělají) dnes projde téměř každý druhý. Velká většina z nich však nepřežije první ročník, kde nezvládnou náročné zkoušky z matematiky.

Podíl přijatých uchazečů na FSV UK 2002-2005

Vůbec nejtěžší je dostat se na obory sídlící na Hollaru. Uspěje zde jen každý dvacátý pátý. Klasická žurnalistika láká 876 studentů, ještě žádanější je marketingová komunikace a public relations, kam se hlásí přesně 1000 zájemců o studium.

Bezkonkurenčně největší nápor je na nově otevíraný kombinovaný studijní obor mediální studia. Podle údajů studijního oddělení, které má Sociál k dispozici, tam podalo přihlášku 1112 lidí. Kvůli omezeným pedagogickým zdrojům zde budou přijímací pohovory probíhat v oba zkouškové dny, a to zároveň v Hollaru i v Opletalově ulici.

Zájem o pražskou Fakultu sociálních věd neustále roste. O studium v Jinonicích, v Hollaru či v Opletalově ulici letos projevilo zájem 4944 lidí, což je oproti loňskému roku nárůst o téměř 14 %. Protože se však počet přijímaných nezměnil, projít přijímačkami na FSV bude o něco těžší.

Průměr z hlediska obtížnosti přijímaček představují dva nejvíce si blízké obory: politologie a mezinárodní teritoriální studia. Zde se úspěšnost uchazečů drží několik let na hranici 18 %.

Za nejdostupnější obor celé fakulty do loňského roku platila sociologie, kam se dostal téměř každý druhý. Možná právě kvůli vidině lehkých přijímaček vzrostl o tento obor zájem o 41 %. Jelikož však počet přijímaných zůstal stejný, uspěje pouze každý třetí.

Přejeme všem, kteří na FSV chtějí skutečně studovat, chladnou hlavu, rozvahu a štěstí u druhého kola přijímacích zkoušek. Snad Vám naše rady pomohou. Na shledanou v říjnu!

Redakce časopisu Sociál

2 921 ×
Sdílej článek


Hodnocení

špatnýpodprůměrnýprůměrnýdobrývýborný (zatím žádné hodnocení)
Loading...

Související články:

Komentáře nejsou povoleny.