Menzy a bufety čekají změny

menza Jinonice

Nespokojenost s fungováním některých menz a bufetů donutila univerzitní správu ke změně. V prosinci začaly první dvě menzy testovat nový stravovací systém. Pokud se osvědčí, měly by na něj nejpozději do začátku března přejít všechna stravovací zařízení Univerzity Karlovy.

Co přinese systém nového? „Jako již většina vysokých škol, i my přejdeme z limitního na bezlimitní systém. To znamená odstupňovanou cenu stravy, kdy například nudle s mákem budou stát méně než roštěnka. Oběd nebude – na rozdíl od dnešního stavu – stát vždy stejně,“ uvedl na zasedání Sociální komise AS UK Mojmír Bém, ředitel Kolejí a menz UK.

Další významnou změnou bude možnost používat jednotnou kartu UK nebo ISIC ve všech jídelnách a bufetech. Speciální karty používané v Jinonicích budou zrušeny. Uvažuje se také o změně systému objednávek jídel, které bude možné provádět i přes internet až dva týdny dopředu. Správa menz si od nového systému slibuje zkvalitnění nabídky i větší zájem studentů.

1 621 ×
Sdílej článek


Hodnocení

špatnýpodprůměrnýprůměrnýdobrývýborný (2 hlasujících, průměrné hodnocení: 2,50 z max. 5)
Loading...

Související články:

Jeden komentář: “Menzy a bufety čekají změny”

  1. amálka napsal:

    jojooj ochci!!! :-)) lepsi papani a hlavne by byli moc hodni, kdyby davali k piti neco jinyho nez caj… 😛 nebo aspon aby byla ta moznost… jako malinovka v jednote..