Letošní festival studentů nabídne spoustu novinek

Je tomu rok, co v Edenu vyvrcholil velkolepým open-air festivalem pražský Majáles. V porovnání s letošním Majálesem to však byl pouze chudý pocestný. Letos se tradiční studentský svátek uskuteční v úterý 1. a ve středu 2. května 2007 na Výstavišti.

Majáles, to není jen jednodenní oslava. Je to několikaměsíční celorepublikový proud různých akcí určených většinou studentům. Skládá se ze dvou částí – širšího programu a hlavních dnů oslav. Širší program má za cíl podněcovat a prezentovat studentskou tvorbu a hlavní dny oslav tvoří open-air festival.

Širší program běží již od ledna a v současné době se rozbíhají různé soutěže s cílem prezentovat a podporovat studentské aktivity. Středem této prezentace bude stejně jako v předchozích letech multižánrový festival Pavlač a nový projekt Majáles Underground, který se uskuteční v prostorách pražského metra. Oba projekty by měly proběhnout poslední týden v dubnu.

Největší inovace letošního Majálesu shrnul organizátor Tomáš Viktořík z brněnské studentské organizace StudentZone, která má na starosti pořádání a koordinaci všech Majálesů v ČR: „Zásadní je rozšíření projektu o Majáles Underground a samozřejmě nabídka kapel v hlavní dny, která Majáles usazuje na špičku mezi českými festivaly. Letos se také závěrečný festival rozrostl na dva dny, a to především ve snaze umožnit návštěvu tohoto tradičního studentského svátku i pracujícím, protože 1. května je volno.“

Majáles Underground je podle organizátorů „výzva všem umělcům, performerům a eskamotérům k vytvoření vlastní umělecké platformy přímo v pražském undergroundu.“ Akce se uskuteční v pěti nejfrekventovanějších stanicích pražského metra ve dnech 23., 25. a 28. dubna v odpoledních hodinách.

1. a 2. května v Praze vystoupí špička české hudby napříč všemi žánry, například PSH, Dan Bárta, No Name, Vypsaná fixa, Sto zvířat, Tata Bojs, řada DJs a další, dohromady více než 30 interpretů. Účast potvrdila i kapela Clawfinger ze Švédska. Bližší informace: www.majales.cz a www.sirsiprogram.majales.cz.

965 ×
Sdílej článek


Hodnocení

špatnýpodprůměrnýprůměrnýdobrývýborný (zatím žádné hodnocení)
Loading...

Související články:

Komentáře nejsou povoleny.