Krátce: Listopad 2005

Nový rektor UK byl zvolen na zasedání univerzitního senátu 26. října. Stal se jím jeho dlouholetý předseda prof. Václav Hampl z 2. lékařské fakulty. Ve funkci by měl nahradit Ivana Wilhelma v únoru, poté co bude jeho kandidatura potvrzena prezidentem republiky. Sociál se pokusí do té doby s novým rektorem přinést rozhovor. (mb)

Kolej Hvězda má od listopadu novou kolejní radu. Do pětičlenného týmu se dostali čtyři studenti práv a mat-fyzu ze slovenského Prešova, Čechy zastupuje jen Jiří Škultéty z 2. LF. Jediné zástupkyni FSV, Věře Smažilové z politologie, chybělo ke zvolení osm hlasů. Z celkového počtu 1386 oprávněných voličů se voleb účastnilo 25 %. Mezi hlavní volební témata se dostalo mj. transparentní jednání kolejní rady, což údajně dosavadní členové rady nezvládali. (mb)

Informační den UK navštívilo 12. listopadu asi 3500 zájemců o studium na některé ze 17 fakult. Některé nabízejí i přípravné kurzy pro uchazeče. Filozofická fakulta, kde se akce konala, představila i nabídku kurzů méně běžných jazyků, například norštiny nebo čínštiny. (mk)

276 ×
Sdílej článek


Hodnocení

špatnýpodprůměrnýprůměrnýdobrývýborný (zatím žádné hodnocení)
Loading...

Související články:

    žádné články nenalezeny

Komentáře nejsou povoleny.