Klub investorů – cesta k úspěchu

 

Klub investorů je studentská organizace založená v roce 2007, jejímž posláním je šířit znalosti z oblasti kapitálových trhů a pomáhat tak ostatním studentům v jejich „cestě k úspěchu“. Klub pořádá prakticky orientované přednášky a workshopy, převážně z oblasti investování, tradingu, ale i private equity a nově i real estate. Doposud proběhlo mnoho přednášek s odborníky, například s Michalem Mejstříkem, Miroslavem Zámečníkem, Karlem Janečkem či Vladimírem Dlouhým, tři investiční konference, několik constultingových projektů pro partnery Klubu a mnoho dalšího. Klub investorů působí nejen na Vysoké škole ekonomické, ale i na Institutu ekonomických studií Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze, na Masarykově univerzitě v Brně a Univerzitě Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem. Od března 2013 je plánováno rozšíření přednášek na další univerzitu.

 

Klub vstoupil na IES FSV UK na začátku minulého semestru. Činnost Klubu na IES by samozřejmě nebylo možné realizovat bez podpory partnerů, tedy E-Klubu a samozřejmě vedení institutu – pana ředitele .

V týmu Klubu investorů je v současné době i několik studentů IES. Aktivity Klubu investorů na IES má na starost student IES i VŠE David Mazáček, který v klubu koordinuje i aktivity v oblasti real estate. Snaha rozšířit aktivity v tomto institutu byla logickým vyústěním zájmu Klubu o působení na prestižní škole. Členy Klubu jsou i dřívější studenti, dnes absolventi a úspěšní jedinci v oblasti investování, podnikání a tradeři.

 

Motto organizace je Vzdělání – Komunita – Praxe. Klub se snaží svoje členy nejen vzdělávat v oblastech investování, ale hlavně propojovat s praxí například formou investičních a consultingových projektů nebo networkingovými aktivitami. Tři zakládající členové Klubu investorů úspěšně založili svůj vlastní hedgový fond, jiní se stali úspěšnými mladými odborníky ve svém oboru. Klub investorů pravidelně zveřejňuje na svých stránkách články z investičního světa i pracovní nabídky od svých partnerů (www.klubinvestoru.com).

Mnohým členům byl tak umožněn přístup k zajímavým pracovním příležitostem v investičním oboru. Motivovaní studenti se mohou zapojit i do vedení Klubu, kde lze získat mnoho zkušeností, a to nejen v oblasti investování.

Klub v současné době zahrnuje přes tisíc šest set členů a návštěvnost jeho webových stránek činí kolem sta tisíc návštěv za rok.

 

Studenti jsou zváni na Investiční konferenci Klubu investorů (4.ročník), která proběhne na IES 11. 3. 2013 od 20:00 v učebně 109 na téma Kam investovat v roce 2013. Motto letošní investiční konference zní – Mladí talenti ze zahraničí se vrací zpět.

Hostem bude Tomáš Hochmeister, Pavel Streblov a Milan Vaníček.

Po IES bude Investiční konference pokračovat další tři dny na VŠE.

Více informací o klubu včetně kontaktů naleznete na webových stránkách Klubu investorů.

 

P1250077P1250202

469 ×
Sdílej článek


Hodnocení

špatnýpodprůměrnýprůměrnýdobrývýborný (zatím žádné hodnocení)
Loading...

Související články:

    žádné články nenalezeny

Jeden komentář: “Klub investorů – cesta k úspěchu”

  1. PS: v Minulosti jsem byl zván na Vaše přednášky klubu na VŠE a rád bych jednu takovou přednášku měl o našich robotech. Prosím ozvěte se mi ON