Jednotný bakalář na FSV?

Tříleté studium sociálních věd bez ostré specializace jako dnes je vize staronového děkana Jana Ámose Víška. Na přímou otázku to potvrdil Sociálu na tiskové koneferenci, kterou děkanát pořádal u příležitosti 15. výročí založení fakulty 7. prosince. Podle děkana by se nejednalo o zcela sjednocené studium, ale více než polovina kurzů by byla společných.
<!–more–>

Absolvent takto nastaveného bakalářského cyklu by měl být flexibilnější a lépe si vybrat svou případnou magisterskou specializaci. Na otázku, zda má ve světě nějaký příklad takového studia, děkan uvedl, že se jedná o obecný trend a že z evropských škol se tomu blíží například ženevská univerzita.

Děkanova myšlenka působí při současném stavu fakulty, jejíž instituty mezi sebou málo spolupracují, velice odvážně a revolučně. V obecných diskusích na senátu se také nesetkává s velkou podporou.

V současnosti se jsou všem bakalářům fakulty společné jen tzv. úvody. Ty však často patří k těm nejméně oblíbeným kurzům. Sjednocování studia tedy zatím neprobíhá. „Rád bych však na toto téma vedl s ostatními kolegy diskusi,“ uvedl děkan.

597 ×
Sdílej článek


Hodnocení

špatnýpodprůměrnýprůměrnýdobrývýborný (zatím žádné hodnocení)
Loading...

Související články:

Komentáře nejsou povoleny.