Jak se žije jinonickému správci Augustinovi?

„Předpokládal jsem, že se tady na univerzitě setkám se skutečnou elitou a pořádkumilovnými lidmi, kteří si budou uvědomovat snahu personálu o bezproblémový chod školy. Překvapila mě však nevychovanost mnohých studentů,“ říká letos šedesátiletý Augustin Pavlíček, správce univerzitních budov v Jinonicích. „Neumí pozdravit a poděkovat, především ale nechávají všude za sebou neskutečný svinčík,“ neskrývá rozhořčení bývalý zaměstnanec ČKD.

„Naopak si nemůžu vynachválit spolupráci se svým kolegou, panem Limkem, a naším nadřízeným, panem Jelínkem,“ dodává muž, který už přes čtyři roky hlídá provoz jinonické budovy. Na starosti má vzduchotechniku, stará se o topení, kotelny a dohlíží na úklid odpadu.

„Než jsem nastoupil tady v Jinonicích, tak jsem byl věrný ČKD až do jeho zániku. Nejenže jsem se v továrně vyučil, ale pracoval jsem tam dokonce celých čtyřicet let,“ vzpomíná pan Augustin, který se jako technicky zaměřený člověk ve volném čase nejraději věnuje opravám nástěnných hodin a hodinek. „Od mládí taky sbírám zahraniční hudební nahrávky. Zaměřil jsem se zejména na 50. a 60. léta. Rock and roll, country, western,“ vypráví dlouholetý jinonický správce.V jeho sbírce nechybí Chuck Berry, Jarry Lewis, Darin nebo Beatles. „Z Čechů si rád si poslechnu Sedláčka, Mikiho Volka a z dnešních ještě třeba Karla Černocha nebo Petra Muka,“ doplňuje pan Augustin. Ani na fenomén Česko hledá Superstar nepohlíží jako na komerční záležitost, ale jako na zajímavý způsob hledání talentů.

Kromě hudby má pan Augustin rád i sport. „V mládí jsem aktivně vesloval. Jako veslovod jsem působil v tehdejších loděnicích Naftové motory u Jiráskova mostu,“ vypráví. Jako pražského sportovního fanouška ho velmi mrzí špatná situace ve fotbalovém klubu Bohemians. „V play-off extraligy jsem zase doufal v lepší výsledek Kladna. Jenže během sezony odešli Kaberle a Jágr. Tak aspoň teď budu fandit Vítkovicím (o den později skončila jejich pouť ve Zlíně, pozn.red.),“ končí rozhovor pan Augustin.

Petr Bruna (IMS)

306 ×
Sdílej článek


Hodnocení

špatnýpodprůměrnýprůměrnýdobrývýborný (zatím žádné hodnocení)
Loading...

Související články:

Komentáře nejsou povoleny.