Jací uchazeči mají šanci u šéfů teritoriálních studií a žurnalistiky?

Když už se člověk hlásí na FSV, měl by vědět, o jaké studenty má vlastně tato fakulta zájem. Zeptali jsme se proto dvou významných osobností FSV – Jiřího Vykoukala a Barbory Osvaldové – na dvě otázky:
1) Který uchazeč na Vás v minulosti nejvíce zapůsobil? A čím?
2) Jak byste definovali ideálního uchazeče o studium na Vašem institutu?

Jiří Vykoukal

ředitel Institutu mezinárodních studií

1) Nejvíc na mě zapůsobili loni dva uchazeči, kteří si během ústních zkoušek nebyli schopni vybavit, jestli v posledních měsících svého života přečetli nějakou knihu. Před asi šesti či sedmi lety mě ještě více fascinoval uchazeč, který do odvolání proti nepřijetí na IMS napsal, že ho psychicky zcela zdevastovalo, když jsem si během ústního zkoušení sundal kravatu.Nepochybuji, že všichni zmínění již zaujali nebo brzy zaujmou významné místo v české veřejné sféře.

2) Uchazeči se ideálními stanou až během případného studia na IMS. Měli by to ale být lidé, kteří pracují hlavně kvůli práci jako vnitřní potřebě, a ne kvůli efektům, které přináší.

Barbora Osvaldová

vedoucí katedry žurnalistiky

1) Většinou mne zaujal ten, který věděl, kterou školu chce studovat a proč. Takže bylo jasné, že „jen” nešel kolem a nebo si vybral žurnalistiku hlavně proto, že nevyučujeme matematiku. Pokud si zájemce podá přihlášku na DAMU, VŠE, ČVUT, FF UK a zemědělku, pokaždé na jiný obor, buď je génius, anebo je mu vlastně jedno, co bude dělat.

2) Ideální uchazeč/ka je sečtělý/á, s vlastním názorem, trochu originální, s přehledem o médiích, s dobrou jazykovou výbavou – čeština a jeden další jazyk, pokud možno se zájmem o obor projeveným buď nějakou praxí nebo zajímavými pracemi – texty, fotografiemi, seminárními pracemi apod. A nemusel/a by při přijímacím pohovoru říkat, že se hlásí proto, že ho (ji) baví práce s lidmi a že už paní učitelka ve škole říkala, že má dobré slohy, tak že z něj (z ní) jasně bude novinář/ka.

972 ×
Sdílej článek


Hodnocení

špatnýpodprůměrnýprůměrnýdobrývýborný (zatím žádné hodnocení)
Loading...

Související články:

Komentáře nejsou povoleny.