International Club rozjíždí jazykové tandemy

Chceš si procvičit konverzaci v cizím jazyce? Nebo plánuješ začít s úplně novou řečí? Co takhle to zkusit s rodilým mluvčím? International Club Fakulty sociálních věd v současné době rozjíždí nový program, ve kterém zahraniční student vyučuje svůj rodný jazyk a na oplátku jej místní student učí česky. Jedná se o službu něco za něco, ale nikoli za peníze. Podobný program už úspěšně řadu let probíhá například na Filozofické fakultě UK.

Nezanedbatelná část přijíždějících do Prahy v rámci programu Erasmus či jiné výměny by se chtěla učit jazyk naší země. Čeští studenti jim v tomto přání mohou pomoci a zároveň z toho i profitovat. „I když program v současné době teprve začíná, projevili o něj zájem již lidé z Polska, Německa, Turecka, Litvy, Ruska, Portugalska, Itálie, Nizozemska či Mexika a další se hlásí,“ chlubí se Ondra Lemel z International Clubu FSV. „Někteří studenti jsou schopni dávat i hodiny angličtiny,“ dodává Lemel.

International Club vyzývá všechny zájemce, aby se ozvali e-mailem na tandem.teaching@seznam.cz. Poté, co se pro žadatele nalezne někdo vhodný do tandemu, dostane na tuto osobu e-mail. Doporučený rozsah výuky je 45 + 45 min za týden, vše další už je na domluvě tandemistů.

1 547 ×
Sdílej článek


Hodnocení

špatnýpodprůměrnýprůměrnýdobrývýborný (zatím žádné hodnocení)
Loading...

Související články:

Komentáře nejsou povoleny.