IES lákal nové studenty. Jak vypadal den otevřených dveří?


Ředitel IES Martin Gregor

V pátek 13. ledna proběhl v prostorách Institutu ekonomických studií den otevřených dveří. Vše začalo již v brzkých ranních hodinách, kdy se chodbami začali pomalu plížit první zvědaví studenti a nesměle nakukovali do učeben.

Všichni však zbystřili, když se slova ujal ředitel institutu Martin Gregor, který nynějším maturantům a uchazečům řekl pár základních bodů o institutu jako celku, kdo jím prošel, jakou má historii atd. Druhým řečníkem byl Tomáš Cahlík. Jeho projev zajímal studenty nejvíce, protože jim přinesl cenné informace o přijímacím řízení a obsahu studia. Jako poslední se za řečnickým pultíkem objevil Martin Kopeček jako zástupce studentů, který se snažil posluchače „navnadit“ a přesvědčit je, že studium není pouze o učení, ale také o jiných aktivitách.

Poté bylo návštěvníkům ponecháno volné pole působnosti, a tak se mohli jít podívat na to, co je zajímá. Byly pro ně nachystány v různých místnostech prezentace a ukázky například o konkurenceschopnosti či simulaci finančních trhů.

A co na to říkali samotní uchazeči, maturanti a budoucí studenti IES?

Ještě nejsem úplně přesvědčený, co bych chtěl studovat. Myslím si, že ekonomie je obor, kde bych v budoucnu také našel široké uplatnění. Chtěl bych studovat v Praze a studium na Karlově univerzitě považuju za prestižní,“ říká student Lukáš z Jablonce nad Nisou.

U otázky, jestli přijímací řízení vnímají jako obtížné, často odpovídali: „Není nejlehčí, avšak lze se na něj připravit. Příklady se typově dají nacvičit a obecné studijní předpoklady taky. Já mám matiku rád a navíc z ní chci maturovat, takže je to dva v jednom,“ usmívá se student Miroslav, který do Prahy přijel z Mostu.

Mezi návštěvníky však nebyli jenom budoucí nadějní makro či mikroekonomové. „Já jsem se jen přišla podívat ze zvědavosti. Návštěvu dne otevřených dveří máme ve škole omluvenou, tak proč toho nevyužít,“ odpovídá Lada z Prahy. Na otázku, jestli by ji prezentace školy přesvědčila o jejím studiu, říká: „Je to tady moc hezké, líbí se mi organizace celého dne, ale protože jsem s matikou nikdy velká kamarádka nebyla, tak by mě tato prezentace nepřesvědčila o tom, že studovat ekonomii a matiku je zábava.“

Při opouštění budovy na Opletalově ulici si nakonec středoškoláci odnesli nejen cenné informace, ale také mnoho brožur a letáků. A také odhodlání stát se jedním ze studentů IES.

Fotogalerii ze dne otevřených dveří najdete ZDE

461 ×
Sdílej článek


Hodnocení

špatnýpodprůměrnýprůměrnýdobrývýborný (zatím žádné hodnocení)
Loading...

Související články:

Komentáře nejsou povoleny.