Hudbou pro UNICEF? I tak lze pomáhat

Ne všechny festivaly jsou pořádané s cílem vydělat na nich co nejvíc, ne všechny organizace jsou ochotné bezvýhradně pomáhat potřebným lidem po celém světě. Ale jednou z těch nejznámějších, která skutečně něco dělá, je UNICEF, neboli Dětský fond OSN, který se snaží podporovat děti po celém světě, chránit je a zlepšovat jejich životní podmínky. Existuje mnoho cest, jak organizaci podpořit – jednou z originálních je hudební festival, který se v polovině června odehraje v Tišnově.

Festival Hudbou pro UNICEF se letos bude konat již počtvrté a profiluje se jako charitativní. A proto celý jeho výtěžek poputuje této organizaci, které se v současnosti soustředí hlavně na očkování dětí v rozvojových zemích – každoročně se pracovníkům UNICEF podaří naočkovat 3 miliony dítek, ale stejný počet jich bohužel stále umírá na nemoci, jež evropské děti nemohou ohrozit – protože jsou před nimi chráněny.

S UNICEF začal v roce 2007 spolupracovat tišnovský házenkářský klub, který organizaci každoročně přispívá. Na sbírkách se podílejí převážně hráči a diváci, ale klub pořádá také hudební festivaly, na nichž se od loňského roku podílí i občanské sdružení Pro Tišnov. Během celé doby spolupráce Tišnovští poslali na očkování dětí více než 127 tisíc korun. Možná se to zdá celkem dost, ale faktem je, že za tuto sumu je možné naočkovat pouhých 213 dětí (očkování proti šesti smrtelným nemocem stojí celkem 600 korun pro jedno dítě).

Pomoc pokračuje i letos a přispět na ni může kdokoliv, kdo má rád dobrou hudbu a chce nejen pomáhat, ale i se bavit. Festival Hudbou pro UNICEF proběhne 16. června v letním kině Tišnov a vystoupí na něm jak zahraniční, tak domácí zpěváci a skupiny. Návštěvníci se mohou těšit například na Tomáše Kluse, skupinu BUTY, zpěvačku Janu Kratochvílovou se skupinou Oceán a další.

„Mimořádný hudební zážitek opět očekávám od skupiny The Tap Tap, což je kapela tělesně postižených studentů a absolventů škol pražského Jedličkova ústavu a po loňském vystoupení nyní i oblíbenec tišnovského publika,“ prozradil své favority hlavní pořadatel akce Jan Schneider.

Hudební program začne v pravé poledne a kromě koncertů proběhne i řada doprovodných akcí, zaměřených hlavně na děti a mládež. Vstupenky stojí v předprodejích pouze 300 korun, rodinné vyjdou jen na 450 korun. Což je více než rozumná cena – a také dobrý tip na zpestření zkouškového období.

170 ×
Sdílej článek


Hodnocení

špatnýpodprůměrnýprůměrnýdobrývýborný (zatím žádné hodnocení)
Loading...

Související články:

Komentáře nejsou povoleny.