Vědec nebo manažer? Děkanem bude asi novinář

hollar-copy *ANKETA UVNITŘ*
Na prvním zasedání Akademického senátu FSV konečně padla ověřená jména. O post děkana FSV se uchází Petr Uherka a Jakub Končelík, oba z IKSŽ. Do čela fakulty se tak nehrnou zasloužilí profesoři ani profesionální manažeři.

Volební komise AS FSV si na chvíli může oddychnout. Šest měsíců aktivního oslovování a shánění vhodných kandidátů přineslo své ovoce, dva relevantní uchazeči senátu předložili své volební programy. V úterý 13. října s nimi seznámí i širokou veřejnost při celofakultní diskuzi. Ta bude zřejmě pro celé volby klíčová. „Očekávám, že důležité otázky a připomínky padnou tam,“ prohlásil předseda AS FSV Petr Jüptner. O týden později už při samotné volbě prý prostor pro debaty příliš nebude.

Chce to změnu a silné vedení, shodnou se oba

Oba kandidáti přitom předložili program doslova otevřený k diskuzi. Obsáhlý materiál Jakuba Končelíka senátoři zatím komentovali jen zběžně, zdál se jim totiž hodně obecný. „Takto by se pod něj podepsal asi každý,“ komentoval jej Jüptner s tím, že dokument musí vycházet z konkrétních problémů.

Končelíkův program staví na manažerském řízení fakulty, vyváženém zapojení institutů do vedení a výkonnostním principu odměn. Sám autor ale přiznal, že „možná má před sebou složitější skládačku, než zpočátku předpokládal“ a že některé jeho návrhy asi nepůjdou zcela realizovat. Chybí mu také manažerské zkušenosti, dosud prý vedl maximálně tým o dvanácti lidech.

ČTĚTE TAKÉ:

resumé volebních programů
Jakub Končelík: FSV bude full time job
Petr Uherka: Fakulta potřebuje vizi

Jeho soupeř Petr Uherka na zasedání senátu nedorazil vůbec. Předsedovi Jüptnerovi se předem omlouval s odůvodněním, že je na služební cestě mimo ČR. Uherka je v současné době ředitelem Vyšší odborné školy publicistiky v Praze, na IKSŽ přednáší jako externista. Jeho nepřítomnost vzbudila u senátu značnou nelibost, čtyřstránkový elaborát programu zatím tedy zůstal bez připomínek.

Ani jeden z kandidátů přitom dosud nepatřil mezi „favority“. Již od dubna se hovořilo o Lence Rovné, zakladatelce a vedoucí katedry západoevropských studií IMS. Kandidaturu vážně zvažoval i Václav Moravec, moderátor známého televizního pořadu a přednášející na IKSŽ. Osloven byl i třeba Petr Soukup (ISS) nebo Tomáš Sedláček (IES), oba ale účast odmítli. Spekulovalo se také o jménech Jan Jirák (proděkan pro studijní záležitosti, ISKŽ) a Michal Mejstřík (ředitel IES).

Kdo by se v čele FSV líbil vám? Hlasujte v naší anketě!

Kdo by se podle vás měl stát novým děkanem FSV?

ukázat výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

2 744 ×
Sdílej článek


Hodnocení

špatnýpodprůměrnýprůměrnýdobrývýborný (4 hlasujících, průměrné hodnocení: 2,00 z max. 5)
Loading...

Související články:

13 komentářů: “Vědec nebo manažer? Děkanem bude asi novinář”

 1. ovecka napsal:

  Martin Benda 🙂

 2. jilm napsal:

  Zatím zajímavý výsledek hlasování.

 3. fanKK napsal:

  Krystof Kozak

 4. Adys napsal:

  Vykoukal… ale myslím, že už by to nepřežil 🙂

 5. Craver napsal:

  Jan Šír :p

 6. gesho napsal:

  to je opravedu uroven, vaclav moravec, tomas sedlacek 🙂 fakt dobry vtip… prirodovedeckou fakultu by mohl vest RNDr.premek podlaha, FTVS Ing.bara spotakova a MFF svetoznamy astronom marcel grun

  nevim kdo je petr uherka, ale tohle je pro me teda dost silna kava, snad lepsi byt bez dekana

  zlaty prof. Visek

 7. Ten-co-vi napsal:

  Myslim, ze profesor Visek muze byt velmi fundovany ve statistice, ale podle meho vest moc neumi, zvlast ne fakultu. Mam pocit, ze ridit fakultu vyzaduje alespon elementarni manazerske dovednosti z praxe (tedy ne o tom psat, ale i to delat) a to podle meho nema.

  Petra Uherku jsem na jeden predmet mel a docela mu fandim. Vi o cem mluvi (uci mj. strategicky marketing), umi ridit a ma v tom jasno. Trochu me zklamal, ze podal pomerne laxni kandidaturu, ale verim, ze by byl dobry dekan.

  Kdokoli bude lepsi nez Prof. Visek.

 8. Pavel Farkas napsal:

  Mgr. Uherka je sice manazer (a ve vyuce to dava hodne najevo), ale jeho osnova strategie vyvoje FSV je natolik univerzalni, ze by se dala pouzit kdekoliv a asi vsude by sklidila placani po zadech se slovy a chvalou, ze „to zni fakt dobre“.

  S tvrzenim, ze je rozsahly text dr. Koncelika obecny, nesouhlasim. Je z nej citit, ze situaci na fakulte dopodrobna zna a vidi chyby systemu, ktere me jako studenta znepokojuji, trapi, ci dokonce demotivuji.

  Vize ostatnich zminenych osob by me take zajimala, skoda, ze se o post dekana neuchazi vice kandidatu, tedy mam na mysli jeste prof. Jiraka.

 9. Martin napsal:

  To je teda titulek! Ani jeden z těch dvou přihlášených není novinář… Končelík je mediální historik a Uherka expert na všechno, který má velké problémy s docházkou na předměty.

 10. Martin napsal:

  Anebo je to přání otcem myšlenky a touha, aby do druhé volby nastoupil Vašek Moravec? To je novinář…

 11. Suso napsal:

  Ta anketa je dufam zly vtip!? Jirak sa ako predekan uplne strapnil – neschopnost dotiahnut elementarne ulohy, neplnenie slubov, manipulacia a klamstva na senate – ludia neblbnite. Jirak v cele fakulty je velmi zly napad.

  Som zvedavy na verejne predstavovanie – hovoril som s P. Uherkou a fakt mu to pali, navyse ma dobre skusenosti s riadenim skoly. Koncelik je pre mna zatial otaznik .. som zvedavy.

 12. m. napsal:

  Rozhodně kterýkoli z kandidátů bude nesrovnatelně lepší než byl Víšek nebo lidé typu Jirák či Mejstřík.

 13. Ondřej napsal:

  Uherka? No potěš. Proč ne třeba doc. Plechanovová (IPS), která byla schopná vybudovat jedinou nejen normální ale i dobrou katedru v rámci IPS, přitáhnout sem hostující přednášející z Princetonu atd. (mohl bych pokračovat)?