Fotovýstava tentokrát o fair trade

„Toulka je mírou dálky.“
„Bylo to krásné a bylo toho dost, tak jako našich životů, které jsou jako pěna na řece času, na které se koupe kůň černý jako tajemství noci.“

Pokud nevíte, kde se takovéto filozofické a básnické citáty objevily, stačí nahlédnout do sešitu názorů a připomínek k jinonické výstavě studentských fotografií. Člověk by se až divil, jaká je spojitost mezi výstavou a těmito výroky. Že by se múza konečně přilepila na onu jinonickou stěnu za mrtvým stromem, která kolemjdoucí kdysi deprimovala svou studenou bílou prázdnotou?

S nápadem uspořádat výstavu fotografií přišel Štěpán Zelinger a Helena Doudová. Ta s úsměvem na tváři dodává: „Ohlasy byly kladné, potěšila nás vstřícnost fakulty, jak jejího vedení, tak správa budovy. Hodně příjemná byla vernisáž v prosinci za doprovodu hudby.“ Nezapomněla také poděkovat všem, kteří se na výstavě podíleli, autorům i těm, kteří před zahájením výstavy přispěli do kasičky. Realizace výstavy probíhá při minimálních nákladech a finančně se drží nad vodou díky prodeji již deseti fotek.

Jakási slečna T. v sešitu názorů a připomínek okomentovala výstavu: „Pěkné fotky, jak si můžeme nějaký pořídit?“ Na jednoduchou otázku existuje jednoduchá odpověď – stačí navštívit přehledné internetové stránky http://fotovystava.obscurus.net/ z dílny pavoučího guru Jana Bartoše a vyplnit připravenou objednávku nebo jí zaslat e-mailem. Pokud to na výstavu nestíháte nebo jste zapomněli, po které fotce to tolik toužíte, zavítejte do sekce Fotky a projděte si výstavu v klidu domova. Výstava fotek již sice skončila, ale pořád si můžete fotky přes internet objednávat.

Na měsíc duben se v Jinonicích chystá výstava fotografií na téma Fair Trade. Jestli Vás zajímá, co tento termín znamená a jak můžete pomoci lidem i životnímu prostředí v nejchudších zemích světa, určitě se přijďte podívat. Jinonická múza tak snad rozveselí tváře i těm nejchudším na světě.

340 ×
Sdílej článek


Hodnocení

špatnýpodprůměrnýprůměrnýdobrývýborný (zatím žádné hodnocení)
Loading...

Související články:

    žádné články nenalezeny

Komentáře nejsou povoleny.